ua ru

Google вводить заборону у Криму на користування платними додатками

Google вводить заборону у Криму на користування платними додатками Джерело фото:facebook.com/Униан

Інтернет-компанія Google з 1 лютого обмежить користувачам із Криму доступ до магазину додатків Google Play, повідомило РБК близьке до компанії джерело.

Сервіси, з яких Google отримує дохід до 1 лютого, стануть недоступні, а безкоштовними можна буде користуватися.

Співрозмовник наголосив, що компанія визначає місцеположення користувача (наприклад, півострів Крим) по IP. Сам сервіс Google Play, що пропонує додатки власникам пристроїв з операційною системою Android, є безкоштовним. Частина контенту у вигляді додатків, ігор, книг, музики і фільмів, пропонованого сервісом, є платною, частина - безкоштовною.

Таким чином, з 1 лютого жителі Криму зможуть завантажувати і встановлювати лише безкоштовний контент, до платного контенту доступ буде закритий. Обмеження пов'язані з уведеними раніше санкціями з боку США і ЄС щодо Криму.

Раніше сьогодні стало відомо, що Google обмежила доступ жителям Криму до свого сервісу контекстної реклами AdSense. Безкоштовні хмарні сервіси компанії продовжать роботу на півострові. Google як і раніше може надавати деякі безкоштовні хмарні сервіси, такі як, наприклад, "Пошук", Gmail, "Карти" та інші, пояснило джерело РБК, близьке до Google.

Здійснювати виплати комусь у Криму заборонено, що вже зараз технічно неможливо, оскільки багато міжнародних банків перестали здійснювати платежі, додав співрозмовник.

19 грудня минулого року Президент США Барак Обама видав указ, що забороняє американським компаніям поставляти товари і надавати послуги у Криму. Документ забороняє "експорт, реекспорт, продаж або постачання прямо чи опосередковано будь-яких товарів, послуг або технологій зі Сполучених Штатів або особою Сполучених Штатів, де б вона не знаходилася, до Кримського регіону України". Під дію ембарго потрапила і ІT-сфера.

Раніше стало відомо про те, що компанія Apple з 1 лютого заборонила продавати свою техніку у Криму. Про своє рішення припинити обслуговування клієнтів на півострові оголосив також міжнародний платіжний оператор PayPal. Наприкінці грудня 2014 р. обслуговування у Криму припинили міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard.