ua en ru

Google для пошуку інтернет-вразливостей найняв команду хакерів

Компанія Google створила нову команду з досвідчених фахівців у сфері інформаційної безпеки під назвою Project Zero, завданням якої буде пошук вразливостей в Інтернеті. Про це повідомляється в офіційному блозі Google.

Компанія Google створила нову команду з досвідчених фахівців у сфері інформаційної безпеки під назвою Project Zero, завданням якої буде пошук вразливостей в Інтернеті. Про це повідомляється в офіційному блозі Google.

"Користувачі повинні мати можливість використовувати Інтернет без боязні того, що злочинці або спонсоровані державою хакери можуть заразити вірусом їхні комп'ютери, викрасти інформацію або відстежувати їх комунікації", - наголошується в повідомленні.

За даними Google, зараз у Мережі є так звані вразливості "нульового дня", за допомогою яких можна відстежити, наприклад, діяльність правозахисника або вести промислове шпигунство.

З метою запобігти подібним інцидентам Google і створює Project Zero, причому зазначає, що веде набір співробітників до команди. За даними видання Wired, серед цьогорічних учасників Project Zero - британські фахівці Тевіс Орманді і Йен Бір, а також новозеландець Бен Хоукс, а загалом до команди планується набрати не менше 10 осіб.

Google позиціонує Project Zero як свій внесок у захист інтернет-користувачів і сподівається, що проект допоможе виключити в майбутньому виявлення хакерами дірок у безпеці, аналогічних Heartbleed. Остання торкнулася більшої частини сайтів і сервісів Інтернету, оскільки теоретично дозволяє зловмисникам розшифрувати дані, закодовані за допомогою OpenSSL.

Зазначимо, що хакери в команді Project Zero займатимуться пошуком вразливостей не тільки в ПЗ і сервісах Google, а й у розробках інших компаній, якими користуються значне число людей. За даними видання eWeek, команда Project Zero вже виявила і допомогла виправити декілька вразливостей в оновленнях платформи Apple iOS.

Кожну виявлену вразливість Google буде вносити до бази даних, причому повідомляти про знайдені помилки обіцяє тільки розробнику тієї чи іншої програми. Коли про вразливість стане відомо широкій публіці (як правило, після випуску виправлення), користувач зможе моніторити процес вирішення проблеми розробником.

Нагадаємо, на початку червня повідомлялося, що корпорація Google планує витратити від 1 до 3 млрд дол. на будівництво 180 супутників, які повинні будуть забезпечити можливість виходу в Інтернет для жителів віддалених частин світу.

Раніше, у 2013 р., за послуги хакерів платив і Facebook. Витрати на оплату діяльності 330 хакерів з різних країн світу склали 1,5 млн дол.