ua ru

Голик: у Дніпрі відкрився наймасштабніший книжковий фестиваль України Book Space

Голик: у Дніпрі відкрився наймасштабніший книжковий фестиваль України Book Space Фото: книжковий фестиваль Book Space в Дніпрі (прес-служба ОДА)

Захід триватиме до 30 вересня

У Дніпрі відкрився перший і наймасштабніший книжковий фестиваль України Book Space. Про це розповів радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації (ОДА) Юрій Голик, повідомляє прес-служба адміністрації.

"Ми довго дивилися на інші книжкові фестивалі у Львові та Києві, і не розуміли, чому такого немає в нашому місті. Тепер є", - розповів Голик.

Голик: у Дніпрі відкрився наймасштабніший книжковий фестиваль України Book Space

Фото: Юрій Голик

Фестиваль проходить на декількох майданчиках одночасно: у Дніпропетровській ОДА, в самій будівлі держустанови і поруч - у Парку ракет та сквері Героїв. Вхід безкоштовний.

Серед учасників фестивалю Гарік Корогодський, Савік Шустер, письменниці Оксана Забужко та Ірена Карпа, поет-сатирик Андрій Орлуша. З США - історик, професор Гарвардського університету Сергій Плохій, з Франції - історик і письменник Андре Рош.

Голик: у Дніпрі відкрився наймасштабніший книжковий фестиваль України Book Space

Фото: Савік Шустер

"Мене часто запрошують в різні міста, проте важко знайти час. У мене дуже напружений графік зараз. У Дніпро я прибув спеціально. Два дні провів у літаку, - зазначив журналіст, письменник Савік Шустер. - Це перший в Дніпрі такий форум, я не міг його обійти. Адже я сам автор книги. І Дніпро займає в ній особливе місце".

"У Дніпрі найбільш читаюча облдержадміністрація, міськрада. Крім того, вже десятки держбудівель регіону підтримали нашу "буккросингову хвилю". Нарешті наша мрія про фестивалі здійснилася. На площі біля ДніпрОДА зібрали понад 60 видавництв. Запрошуємо всіх бажаючих", - сказав Голик.

Голик: у Дніпрі відкрився наймасштабніший книжковий фестиваль України Book Space

Фото: Гарік Корогодський

Book Space зібрав 80 авторів з України, Франції, Польщі, Данії, США, Німеччини та інших країн. Свою книгу "Українська ніч: інтимна історія революції" представляє американська письменниця, професор Єльського університету Марсі Шор.

"Майдан вразив мене. Українці намагалися знайти відповіді не лише на політичні, але й на екзистенційні питання. Що значить бути людиною, суб'єктом, а не предметом. Що означає взяти відповідальність за себе, за суспільство", - поділилася американська письменниця Марсі Шор.

Детальну програму фестивалю можна знайти на тут. Захід триватиме до 30 вересня.