ru ua

За рік ПАТ "Сумигаз" забезпечило облік газу в понад 22 тис. споживачів

За рік ПАТ "Сумигаз" забезпечило облік газу в понад 22 тис. споживачів Фото: газ

На сьогодні  одне із стратегічних завдань в державі – в найкоротші терміни забезпечити повний облік дорогого енергоресурсу

Завдяки встановленню 344 безкоштовних загальнобудинкових лічильників компанія "Сумигаз" забезпечила облік природного газу в понад 22 тис. домогосподарств Сумщини. При цьому, наявність будинкового лічильника газу не позбавляє споживачів права встановити індивідуальні прилади за власний кошт або за кошти місцевих бюджетів, що передбачено Законом України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу". Про це повідомляє прес-служба компанії.

У зв’язку з дефіцитом природного газу власного видобутку, на сьогодні одне із стратегічних завдань в державі – в найкоротші терміни забезпечити повний облік дорогого енергоресурсу. Для цього, державний регулятор галузі НКРЕКП, врахувавши обмеженість часу та щоб уникнути підвищення тарифу на розподіл газу, прийняв рішення встановлювати у споживачів, які мають лише газові плити, будинкові лічильники.

Так, у в минулому році, за кошти інвестиційної програми ПАТ "Сумигаз", уже було оснащено такими приладами більше як трьохсот будинків. До кінця цього року, компанія планує встановити ще таку ж кількість будинкових лічильників, що дозволить повністю забезпечити облік природного газу в Сумській області.

Умови нарахування обсягу спожитого газу на підставі таких лічильників визначені Порядком проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання, в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженим Постановою КМУ №620 від 16.05.2002 року (з доповненнями).

"Будинкові лічильники обліковують загальну кількість спожитого природного газу в усіх мешканців будинку. Якщо в будинку є квартири, обладнані індивідуальними лічильниками, то їх показання за місяць віднімуть від показань будинкового лічильника, а залишок порівну поділять між усіма зареєстрованими мешканцями квартир без лічильників", - розповів технічний директор ПАТ "Сумигаз" Микола Мурчич.

Він також наголосив, що Закон України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" передбачає встановлення лічильників не лише за рахунок інвестиційної програми ПАТ "Сумигаз", але коштом відповідних бюджетів. Водночас, відповідно до Кодексу газорозподільних споживачі не можуть відмовитися від встановлення лічильників коштом ПАТ "Сумигаз", в іншому випадку, вони повинні забезпечити встановлення лічильників власним коштом. У випадку, якщо після 1 січня 2018 року природний газ у споживачів буде не облікованим, компанія не матиме права надалі транспортувати їм природний газ.