ДПСУ пропонує відмовитися від 17%-вої ставки податку на доходи фізосіб

Четвер 12 липня 2012 10:01

Державна податкова служба України (ДПСУ) пропонує відмовитися від 17%-вої ставки податку на доходи фізичних осіб. Про це йдеться в проекті фіскальної реформи ДПСУ, яким володіє видання "Комерсант-Україна".

Сьогодні в Міністерстві фінансів відбудеться обговорення проекту радикальної податкової реформи, підготовленої ДПСУ. Документ під назвою "Концептуальні зміни податкової системи" перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський і заступник голови ДПС Андрій Ігнатов представлять для обговорення відомствам, галузевим асоціаціям і експертам.

Відмова від 17%-вої ставки податку заощадить фізособам всього 1 млрд грн, однак ДПСУ досі не може визначитися, що робити з 15-процентною ставкою. У концепції вказується, що ДПС пропонує знизити її до 10%. Це призведе до втрати місцевими бюджетами 20 млрд грн, але за рахунок легалізації зарплат дасть додатково 30 млрд грн. Таке велике зростання буде викликане примусовою легалізацією зарплат за рахунок підвищення мінімальної зарплати вдвічі - до 2 тис. грн. Ще 4,3 млрд грн буде отримано від ліквідації податкової соціальної пільги, яку отримують 6,7 млн осіб.

Однак наприкінці проекту зазначається, що ДПС все ж хоче зберегти 15-процентну ставку, що дасть 22,5 млрд грн. У будь-якому разі обидві концепції дозволять наростити доходи місцевих органів влади на 13,3 млрд і 25,8 млрд грн відповідно.

Зазначимо, ДПСУ пропонує знизити ставку податку на додану вартість (ПДВ) при внутрішніх торговельних операціях в Україні до 7%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся