ДПСУ відкликала лист щодо відображення від’ємного фінансового результату операцій з ЦП

НовиниЕкономіка    27.12.2012 - 14:02

Державна податкова служба України (ДПСУ) скасувала попередні податкові консультації щодо порядку оподаткування податком на прибуток операцій з цінними паперами на фондовому ринку. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

"Певна річ, самі листи ДПСУ, які наразі припиняють свою дію, важко назвати позитивним чинником для розвитку ринку. Тим не менше, саме активні дискусії з цього приводу стали дієвим стимулом для узгодження змін до Податкового кодексу, прийнятих законом України від 06 грудня 2012 р., - вважає голова ради АУФТ Сергій Антонов.

Крім того, ДПСУ затвердила узагальнюючу податкову консультацію щодо порядку відображення в податковому обліку суб'єктами господарювання операцій з цінними паперами.

"У консультації чітко визначені види професійної діяльності, які здійснюютьсяна фондовому ринку. Це - діяльність з торгівлі цінними паперами, діяльність з управління активами інституційних інвесторів, андеррайтинг, депозитарна діяльність та діяльність з організації торгівлі на фондовому ринку. Відтепер, за словами фахівців податкової служби, не виникне жодних спірних питань щодо застосування законодавчих норм, якими регламентуються такі операції. Попередньо проект податкової консультації був узгоджений з учасниками фондового ринку та отримав їх схвальну оцінку", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, ДПСУ вимагав від платників податків враховувати у декларації з податку на прибуток (з І півріччя 2012 р.) лише 25% суми від'ємного фінансового результату за операціями з цінними паперами та деривативами у платників з доходом понад 1 млн грн за 2011 р. (лист ДПСУ № 320/0/71-12/15-1217 від 9 серпня 2012 р.).

Це викликало активні заперечення професійних учасників ринку, позиція яких була підтримана комітетом Верховної Ради (ВР) з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), які вказали на необхідність перегляду позиції ДПСУ через її невідповідність нормам Податкового кодексу.

Читайте також: ДПСУ необхідно переглянути свої позиції щодо порядку збитків за операціями з ЦП, - НБУ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top