Головна опора в міжнародних відносинах - це дотримання міжнародного права, - Лубківський

Середа 28 грудня 2016 12:24
Головна опора в міжнародних відносинах - це дотримання міжнародного права, - Лубківський
Фото: Данило Лубківський

Дипломат підкреслив, що свою позицію треба вміти пояснювати і захищати

У ситуації з Ізраїлем Україна повинна спиратися на міжнародне право. Про це в коментарі виданню "Лівий берег" заявив екс-заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

"Свою позицію треба вміти пояснювати і захищати. Відносини з усіма партнерами треба берегти. Але головне, що треба берегти - це міжнародне право. Цей аргумент може вгамувати будь-які емоції, якщо діалог йде між демократичними країнами і країнами-партнерами, які поважають один одного", - сказав Лубківський.

За його словами, головною опорою в міжнародних відносинах має бути дотримання міжнародного права. "Тут не може бути компромісів і подвійних стандартів - будь-який такий випадок потім спрацює проти нас у майбутньому", - додав дипломат.

Він вважає, що влада з самого початку допустила "істотний промах" в комунікації з суспільством щодо пояснення своєї позиції.

"Ми бачимо тут істотний промах. І тепер цю комунікацію треба тільки посилювати. Треба допомогти президенту і зовнішньополітичному відомству набагато ясніше і аргументовано пояснювати свою позицію і рішення. Життя навколо змінилося: пояснення змісту рішення не менш важливе, ніж сам зміст. Серйозним промахом є брак комунікації щодо важливих зовнішньополітичних справ, тому що це дає підстави для невиправданих оцінок. Відсутність чіткої комунікації може також бути симптомом невпевненості", - сказав Лубківський.

Він упевнений, що такі питання потребують обговорення в рамках уряду для вироблення цілісної політики. "Головна відповідальність у сфері зовнішньої політики покладена на Президента. Але такі складні питання слід вчасно обговорювати в рамках уряду. І по-людськи пояснювати свій підхід, щоб уберегти і політичний діалог, і громадські зв'язки з партнерами", - сказав він.

"Нетаньягу говорить правильно: поважають сильних. Я б додав: сильних і мудрих. Ось це і залежить від нас: і сила, і мудрість. Це, до речі, досвід уряду Яценюка. Про наш досвід ясної, чіткої і впевненої зовнішньополітичної позиції з багатьох складних питань і миру, і війни треба пам'ятати. І нікому не можна дозволяти розмовляти з Україною через "губу". Партнерів треба берегти. І це має бути взаємним", - додав Лубківський.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу доручив міністерству закордонних справ держави обмежити робочі зв'язки з посольствами країн-членів Ради безпеки ООН, які підтримали резолюцію 2334, що засуджує єврейські поселення на палестинських територіях.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся