Голова Верховного суду пропонує створити регіональні кваліфікаційні комісії

Четвер 05 лютого 2015 17:32
Голова Верховного суду пропонує створити регіональні кваліфікаційні комісії

Голова Верховного суду України Ярослав Романюк (на фото) пропонує створити регіональні кваліфікаційні комісії для вирішення проблеми з політичним впливом на суди. Про це він повідомив на засіданні робочої групи з опрацювання пропозицій, поданих суб'єктами права законодавчої ініціативи до проекту закону "Про забезпечення права на справедливий суд", передає кореспондент РБК-Україна.

"Я прекрасно розумію, що для того, щоб усунути можливість політичного впливу на судову систему, необхідні зміни до Конституції, але дещо можна зробити і зараз. Наприклад, та сама Вища кваліфікаційна комісія. Для того, щоб усунути звинувачення в тому, що вона зберігається спеціально лише в одній столиці, щоб мати можливість політично впливати на її формування, її діяльність, на прийняття нею політично мотивованих рішень, безумовно, доцільно було б створити регіональні комісії, для того, щоб уникнути цих звинувачень", - сказав він.

На думку Романюка, політичний вплив на суди є однією з найбільших проблем судової гілки влади.

"Події на Майдані оголили ще одну хвору і стару проблему судової системи - це політичний вплив на суди. Я думаю, що ніхто не буде сперечатися, що те, як були задіяні суди під час подій на Майдані, це була не корупція, а політична мотивація прийняття відповідних рішень", - сказав він.

Нагадаємо, комісія з люстрації суддів рекомендувала звільнити 8 суддів за рішення щодо учасників Євромайдана.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся