Глава Центробанку Китаю відмовився їхати на зустріч МВФ в Токіо

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) підтвердили інформацію, що глава Народного банку Китаю (НБК) Чжоу Сяочуань відмовився брати участь у зустрічі МВФ в м. Токіо. Організатори від міжнародної організації вважають, що демарш Китаю пов'язаний з територіальними розбіжностями з країною - хазяйкою заходу, передає Reuters.

"Два дні тому ми отримали повідомлення, що через графік завантаженості глава НБК може скасувати свій виступ в м. Токіо. Зараз ми отримали підтвердження цього, замість Чжоу Сяочуаня на зустрічі виступить його заступник Юї Гань", - повідомила представник МВФ.

Зазвичай протокол китайських делегацій на міжнародних зустрічах такого рівня передбачає присутність вищих керівників. Однак у випадку з заходом в Японії групу функціонерів з Пекіна будуть очолювати заступник глави НБК і віце-прем'єр-міністр фінансів.

Щорічна зустріч представників Світового банку і МВФ відбудеться в Японії вперше. Вона збере до 20 тис. гостей, учасників та журналістів. Раніше керівництво Agricultural Bank of China і Bank of Communications повністю скасували візит своїх делегацій.

Нагадаємо, територіальна суперечка про приналежність островів Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао) вже призвела до масових антияпонських виступів в десятках міст КНР. Деякі китайські фірми відмовилися від співпраці зі своїми японськими партнерами. Крім того, країни перенесли святкування 40-річчя встановлення дипломатичних відносин на "більш доречний час".

Японія має територіальні конфлікти з низкою своїх сусідів. Поряд із зазначеною проблемою з КНР Токіо висловлює домагання на російські Південні Курили, а також острови Ліанкур, які після Другої світової війни знаходяться під управлінням Південної Кореї.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся