ru ua

Голова ЦБ Саудівської Аравії: Банки країни досить стійкі для того, щоб пережити кризу єврозони

Голова Центробанку Саудівської Аравії Мухаммад аль-Джассер висловив упевненість в здатності влади ЄС подолати боргову кризу, проте зазначив, що Саудівська Аравія не зацікавлена в купівлі європейських ризикових активів, і банки країни досить стійкі для того, щоб пережити кризу в Європі. Про це повідомляє Reuters.
"Ми можемо судити по діям наших європейських колег, що вони розуміють всю складність ситуації і сповнені рішучості зробити все необхідне для захисту європейської економіки і фінансових ринків", - заявив аль-Джассер.
Аль-Джассер підкреслив, що Саудівська Аравія не зацікавлена в купівлі ризикових європейських активів, зокрема, не збирається проводити викуп державних облігацій країн зони євро, наприклад Італії. "Ми ніколи не займалися викупом облігацій і не будемо цього робити. Наша стратегія інвестування спирається на безпеку, стабільність і ліквідність і не передбачає придбання проблемних активів", - заявив глава ЦБ, запевнивши, що банки Саудівської Аравії більш ніж достатньо стійкі для того, щоб пережити кризу в Європі.
В даний час лідери країн - членів зони євро працюють над антикризовим планом, який мають намір представити на саміті G20 3-4 листопада 2011 р. Як очікується, в документі будуть позначені заходи щодо рекапіталізації банків, збільшення обсягу Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) і допомоги Греції в питанні обслуговування відкритої для республіки кредитної лінії.