Глава МЗС ФРН проти участі НАТО у врегулюванні міграційного кризи

Новини Політика 10.02.2016 - 10:53
фото: Франк-Вальтер Штайнмайер
фото: Франк-Вальтер Штайнмайер

З відповідною ініціативою раніше виступила канцлер Ангела Меркель

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер критично відгукнувся про пропозицію залучити НАТО до врегулювання міграційного кризи в Європі. Про це глава МЗС Герамнії заявив в інтерв'ю німецьким газетам, передає Deutsche Welle.

"НАТО не може грати ніякої ролі в справі впорядкування міграції біженців", - сказав він.

На думку Штайнмайера, НАТО, однак, можна залучити до збору розвідданих "з метою більш ефективної боротьби з нелегальним переправленням людей через кордони". З ініціативою задіяти НАТО в справі врегулювання міграційного кризи раніше виступила канцлер ФРН Ангела Меркель.

заступник Голови фракції СДПН у бундестазі Рольф Мютцених заявив, що він здивований цією пропозицією. В інтерв'ю газеті Berliner Zeitung він сказав, що дізнався про цю ініціативу лише завдяки спільній прес-конференції федерального канцлера і прем'єр-міністра Туреччини Ахмета Давутоглу в Анкарі 8 лютого.

Мютцених зазначив, що він не став би в першу чергу звертатися саме до НАТО з тим, щоб поліпшити берегову охорону і припинити діяльність контрабандистів, які займаються переправленням людей в Європу по морю. Він зазначив, що для цього є інші сили, такі як європейська прикордонна служба Frontex.

Міністри оборони країн НАТО 10 лютого зустрічаються у Брюсселі, щоб, серед іншого, обговорити німецько-турецьку пропозицію про залучення НАТО до спостереження за узбережжям Туреччини в рамках врегулювання міграційного кризи.

Нагадаємо, згідно з прогнозами Міжнародної організації з міграції (МОМ), в 2016 році Європа очікує прибуття ще одного мільйона біженців.