ru ua

Німеччина підтримує санкції проти країн ЄС, що не контролюють бюджетні дефіцити

Німеччина підтримує пропозицію Єврокомісії про застосування санкцій до держав-членів Євросоюзу, які не в змозі стримувати свої борги і бюджетні дефіцити в межах законодавчих встановлених обмежень. Таку заяву зробив міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле в листі до своїх колег по Євросоюзу, пише РБК.

Головне завдання подібних заходів - впливати на країни, які не справляються з контролем над витратами і, тим самим, ставлять під удар Євросоюз загалом. За словами В.Шойбле, "сильні спонукальні мотиви" до утримання боргів і дефіциту в допустимих межах повинні зайняти центральне місце в економічному управлінні ЄС.

Свій лист В.Шойбле адресував міністрам фінансів країн ЄС. Сьогодні на робочій зустрічі голови фінансових відомств детально розглянуть передбачувані заходи і правила. А сама Єврокомісія вже 29 вересня офіційно озвучить свої пропозиції. Ці ініціативи покликані запобігати майбутнім кризам держборгу, аналогічним грецькому, коли бюджетні проблеми однієї держави ЄС поставили під питання саме існування загальноєвропейської валюти.

За даними Eurostat, за 2009 р. усереднений показник дефіциту бюджетів країн єврозони збільшився з 2% до 6,3% ВВП, при тому, що за нормами Маастріхтського договору бюджетний дефіцит країни-члена Європейського співтовариства не повинен перевищувати 3% ВВП. Бюджетний дефіцит Ірландії за рік зріс удвічі і становить зараз 14,3%, у сусідній Великобританії - 11,5%. Норма державного боргу формально теж обмежена - 60% ВВП. Проте борги деяких країн-членів перевищують цей показник без малого вдвічі. Обсяг держборгу Італії становить 115,8% ВВП.