ua en ru

Німеччина через кризу в Україні вирішила відмовитися від консультацій з РФ

Німеччина вирішила знизити рівень політичного діалогу з Росією в зв'язку з українською кризою і відмовляється від участі в раніше запланованих консультаціях з Москвою на рівні міністрів і глав урядів.

Німеччина вирішила знизити рівень політичного діалогу з Росією в зв'язку з українською кризою і відмовляється від участі в раніше запланованих консультаціях з Москвою на рівні міністрів і глав урядів, передає "Радіо Свобода" з посиланням на німецький журнал Spiegel.

Згідно з джерелами в уряді Німеччини, таке рішення зумовлене роллю Росії в українському конфлікті.

Міжурядові консультації між Німеччиною і Росією раніше проходили одночасно із засіданнями форуму "Петербурзький діалог", заснованого в 2001 р. керівниками обох країн. В цьому році форум, як очікувалося раніше, повинен був проводитися в кінці жовтня в Сочі, проте досі немає ніяких офіційних повідомлень про можливі офіційних зустрічах представників Німеччини і Росії в Сочі.

Неурядові організації Німеччини, що традиційно брали участь раніше в роботі "Петербурзького діалогу", заявили про незгоду з роллю Росії на Україні та відмовилися від зустрічей в цьому році з російськими партнерами.

Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель не зустрінеться з російським Президентом Володимиром Путіним.

Зазначимо, що тиждень тому прес-служба Кремля надіслала привітання президенту Німеччини Йоахима Ґаука і канцлеру Ангелі Меркель у зв'язку з національним святом - Днем німецької єдності. У ньому, зокрема, говорилося про "продовження співпраці на благо стабільності та безпеки в Європі".

Нагадаємо, лідери G20 дозволили Президенту Росії Володимиру Путіну брати участь у саміті в Австралії.