ru ua

Генсек ООН сподівається на збереження угоди з Іраном

Генсек ООН сподівається на збереження угоди з Іраном Фото: ООН (un.org)

Антоніу Гутерреш висловив сподівання, що угоду буде збережено

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш після заяв президента США Дональда Трампа про угоду щодо ядерної програми Ірану висловив сподівання, що угода буде збережена. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ООН.

"Генеральний секретар неодноразово говорив, що прийняття Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) було дуже важливим досягненням для консолідації режиму ядерного нерозповсюдження і просування глобального миру і безпеки. Він дуже сподівається, що він (СВПД) буде збережений", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що Трамп у зверненні до американців відмовився офіційно підтвердити конгресу, що Іран дотримується угоди щодо ядерної програми, але при цьому не став на міжнародному рівні оскаржувати дотримання Іраном домовленостей з ядерної угоді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сполучені штати Америки (США) залишаться в ядерній угоді по Ірану.

Президент США Дональд Трамп відмовився продовжувати сертифікацію ядерної угоди з Іраном. Він повідомив, що досяг домовленості з Конгресом і буде консультуватися з союзниками про те, як змінити ядерну угоду. Трамп оцінив Іран як "фанатичний режим".

Він звинуватив Тегеран у фінансуванні тероризму і заявив, що "відріже" Ірану "всі шляхи до ядерної зброї". За словами глави держави, угода була занадто поблажливою, і Іран мав можливість перевищувати ліміти важкої води і залякувати міжнародних інспекторів.