Генпрокуратура внесла приписи до Міжвідомчої комісії з питань держзакупівель і ТПУ за результатами перевірок у сфері держзакупівель.

За результатами перевірок додержання законодавства в сфері держзакупівель Генеральна прокуратура внесла приписи до Міжвідомчої комісії з питань держзакупівель та Тендерної палати України (ТПУ). Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури за результатами чергового засідання робочої групи з питань перевірки і забезпечення додержання вимог актів законодавства у сфері держзакупівель, що відбулося під головуванням заступника генпрокурора Тетяни Корнякової. Керівнику "Європейське консалтингове агентство", яке надає послуги з присвоєння кодів замовникам торгів у інтернеті та публікації інформації стосовно держзакупівель та їхніх результатів, внесено припис з вимогою усунути тяганину у вирішенні організаційних та процедурних питань, які створюють штучні перешкоди для замовників при проведенні торгів. Попередні результати перевірок також засвідчили, що порушення законодавства у цій сфері є різноманітними, носять системний характер. Нерідко закупівлі здійснюються без проведення передбачених законодавством тендерів, без оприлюднення інформацій про їх проведення та результатів в інформаційній системі в Інтернеті. До участі у закупівлі допускаються суб'єкти господарювання без наявності ліцензій на здійснення певного виду діяльності, закупівлі проводяться в одного учасника без отримання висновку Міжвідомчої комісії з питань держзакупівель, невірно визначається предмет закупівлі, фальсифікується тендерна документація, неправильно обирається процедура закупівлі. Після проведення тендерів неправомірно збільшуються витрати на придбання товарів, робіт і послуг тощо. Всього, за результатами перевірок, органами прокуратури порушено понад 70 кримінальних справ, з яких 8 направлено до суду, внесено майже 300 приписів та подань, складено 5 протоколів про вчинення винними особами корупційних діянь. Було також встановлено, що складна ситуація на ринку держзакупівель обумовлена недосконалістю закону, який регламентує процедуру тендерних закупівель. "Визначений ним порядок є складним, непрозорим та неефективним, а державні органи фактично позбавлені впливу на організацію держзакупівель", - сказано в повідомленні Генпрокуратури. Всі члени робочої групи визнали за необхідне невідкладно посилити державний контроль у цій сфері та внести відповідні зміни до законодавства. Учасники наради запропонували надати до 25 вересня ц.р. ґрунтовну інформацію щодо проведеної роботи та пропозиції з удосконалення механізму державних закупівель. У роботі групи, створеної на виконання Указу Президента "Про рішення Ради нацбезпеки і оборони України від 12 липня 2007 №642 "Про заходи щодо підвищення ефективності системи закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти", брали участь представники Секретаріату Президента, Мінфіну, Мінекономіки, МВС, ДПА, СБУ, ГоловКРУ, Антимонопольного комітету, Держказначейства та народні депутати України.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся