ru ua

Генасамблея ООН проголосувала за призупинення членства Лівії в Раді з прав людини

Генасамблея ООН проголосувала за призупинення членства Лівії в Раді з прав людини. За таке рішення висловилися всі делегації Генасамблеї. Лівію звинуватили у вчиненні грубих і систематичних порушень прав людини. У резолюції йдеться про "серйозне занепокоєння з приводу ситуації у сфері прав людини в Лівійській Арабській Джамахірії". Генасамблея ООН "постановляє призупинити права Лівійської Арабської Джамахірії, пов'язані з членством в Раді з прав людини", передає BBC.

"Ці кроки ООН несуть сильне і важливе повідомлення про те, що такі дії мають важливі наслідки в регіоні і за його межами, що не існує безкарності, що ті, хто скоює злочини проти людства, будуть покарані, що основоположні принципи правосуддя і відповідальності мають переважну силу", - сказав Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

ООН назвала ситуацію на тунісько-лівійському кордоні як таку, що досягла "критичної точки". Верховний комісар ООН у справах біженців повідомив, що за оцінками ООН, близько 40 тис. чоловік, в основному єгиптяни, все ще чекають на кордоні в спробах потрапити в Туніс.