На Генасамблеї ООН прийняли резолюцію по Криму

НовиниПолітика    16.11.2016 - 02:37
Фото: затвердження резолюції по Криму заплановано на грудень 2016 року
Фото: затвердження резолюції по Криму заплановано на грудень 2016 року

Вперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом

15 листопада в Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН, який фокусується на тематиці прав людини, була прийнята резолюція "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційована Україною. Про це йдеться на сайті постійного представництва України при ООН.

Підтримали документ 73 держави, проти голосували 23, а утрималися представники 76 країн.

Резолюція була підготовлена Україною у співавторстві з 41 державою-членом ООН.

Затвердження прийнятої резолюції заплановано на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, яка відбудеться в грудні 2016 року.

"Вперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом, а Автономна Республіка Крим та місто Севастополь тимчасово окупованою територією. Крім того, у резолюції підтверджується територіальна цілісність України і невизнання анексії українського півострова", - йдеться в повідомленні.

Крім цього, документ закликає Росію надати міжнародних правозахисних механізмів, серед яких Місія ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим, щоб ті забезпечили моніторинг ситуації з правами людини. Також документ просить Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації в Криму.

"Прийнята резолюція стала важливим дипломатичним і політико-правовим механізмом, за допомогою якого Україна забезпечує захист прав громадян України на території тимчасово окупованої Росією Криму", - додали в представництві України при ООН.

Нагадаємо, Білорусь намагалася заблокувати резолюцію ООН по Криму.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Шість країн закликали Генасамблею ООН заборонити ядерну зброю Кримські татари не брали участь у виборах в Криму, - Порошенко
Теги: Крим, ООН
On Top