На Генасамблеї ООН прийняли резолюцію по Криму

НовиниПолітика    16.11.2016 - 02:37
Фото: затвердження резолюції по Криму заплановано на грудень 2016 року
Фото: затвердження резолюції по Криму заплановано на грудень 2016 року

Вперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом

15 листопада в Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН, який фокусується на тематиці прав людини, була прийнята резолюція "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційована Україною. Про це йдеться на сайті постійного представництва України при ООН.

Підтримали документ 73 держави, проти голосували 23, а утрималися представники 76 країн.

Резолюція була підготовлена Україною у співавторстві з 41 державою-членом ООН.

Затвердження прийнятої резолюції заплановано на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, яка відбудеться в грудні 2016 року.

"Вперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом, а Автономна Республіка Крим та місто Севастополь тимчасово окупованою територією. Крім того, у резолюції підтверджується територіальна цілісність України і невизнання анексії українського півострова", - йдеться в повідомленні.

Крім цього, документ закликає Росію надати міжнародних правозахисних механізмів, серед яких Місія ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим, щоб ті забезпечили моніторинг ситуації з правами людини. Також документ просить Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації в Криму.

"Прийнята резолюція стала важливим дипломатичним і політико-правовим механізмом, за допомогою якого Україна забезпечує захист прав громадян України на території тимчасово окупованої Росією Криму", - додали в представництві України при ООН.

Нагадаємо, Білорусь намагалася заблокувати резолюцію ООН по Криму.

 

On Top