ru ua

"Газпром" знову звернувся до Стокгольмського арбітражу

"Газпром" знову звернувся до Стокгольмського арбітражу Фото: Газпром - радянська і російська транснаціональна енергетична корпорація (gazprom.ru)

Росіяни хочуть розірвати контракт з "Нафтогазом"

Російський концерн "Газпром" почав процедуру розірвання контрактів на поставки і транзит газу з українським "Нафтогазом" в Стокгольмському арбітражі. Про це заявив в суботу, 3 березня, заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв, передає DW.

За його словами, нова справа за позовом "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі "абсолютно точно буде розглядати інший склад суддів".

Медведєв зробив таку заяву після того, як 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту.

В результаті після перерахунку за підсумками двох арбітражних суперечок між компаніями "Газпром" повинен буде доплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів. Варто зазначити, що арбітраж відхилив вимоги української сторони про перегляд транзитного тарифу і про зміну контракту відповідно до законодавства України.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер назвав це рішення "асиметричним" і заявив, що арбітраж керувався подвійними стандартами. "Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. В такій ситуації продовження дії контрактів для" Газпрому "є економічно недоцільним і невигідним", - сказав Міллер.

У свою чергу, за запитом РБК-Україна, в НАК "Нафтогаз-Україна" повідомили, що на даний момент не отримували жодних повідомлень про розірвання контракту з "Газпромом" і подачі позову до Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, головний комерційний директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко допускає новий розгляд в Стокгольмському арбітражі з ПАТ "Газпром" через переплат по вимушеним закупівель газу в Польщі.