Газовики Закарпаття виявили майже 3 тис. порушень при користуванні газом у побуті

З початку поточного року, з метою підвищення рівня безпеки при користуванні газом у побуті, фахівці "Закарпатгазу" провели планово-технічне обслуговування (ПТО) у понад 46,3 тисячах помешкань краян, де виявили майже 3 тисячі порушень. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Газопостачання відключалося через самовільне втручання мешканців у роботу газових приладів (2,4 тисячі випадків), утримання в неналежному стані димових та вентиляційних каналів (385), несправність газових приладів (104).

"Планово-технічне обслуговування (ПТО) – важливий захід з огляду на забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання, - констатує начальник управління експлуатації систем газопостачання ПАТ "Закарпатгаз" Зіновія Стецків. – Особливо ж, коли йдеться про будинки багатоповерхової забудови. Адже окремі споживачі й гадки не мають, як дбати про безпеку тих, хто проживає за стіною, як, зрештою, й про власну, припускаючись численних грубих порушень при самовільних ремонтах після опалювального періоду. Саме ПТО дає можливість газовикам виявити газові прилади, встановлені з порушеннями, чим запобігти можливим аварійним ситуаціям. Споживачів-порушників ми від’єднуємо від газопостачання".

Тільки з початку року під час проведення ПТО, зокрема, в Ужгороді та Ужгородському районі перевірено майже 2 тисячі пристроїв у багатоповерхівках та 420 – у приватному секторі, виконано сотні заявок на дрібний ремонт газової апаратури та приладів, перевірено наявність тяги в димових та вентиляційних каналах шляхом отримання актів прочистки останніх від КП ЖРЕР-8 та ТОВ "Житлосервіс" на 109 багатоповерхівок.

"Не в останню чергу ПТО сприяє й виявленню фізично зношених та морально застарілих об’єктів газорозподільної мережі, - розповідає перший заступник голови правління-головний інженер ПАТ "Закарпатгаз" Андрій Горват. - Так, з початку 2016 року лише в Ужгороді та Ужгородському районі ліквідовано 3 підземних витоки газу на розподільних газопроводах та 244 на газопроводах-вводах, здійснено технічне обслуговування майже 100 одиниць запірної арматури, 48 газорозподільних пунктів та ШГРП. Але час ставить нові завдання: аби привести до вимог безпеки газові мережі та споруди на них, термін придатності яких вже вичерпаний, доведеться здійснити прокладання поліетиленового газопроводу середнього тиску в мікрорайоні Росвигово у Мукачеві, заміну чотирьох сталевих газопроводів на поліетиленові у Хусті та двох - у населених пунктах Виноградівського району. На це потрібно понад 2,6 млн гривень".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся