ДАІ планує придбати прилади для автоматичної фотофіксації порушень на суму 200 млн дол., - джерело

Державтоінспекція України планує придбати прилади для автоматичної фотофіксації порушень на загальну суму понад 200 млн дол. Про це пише "Комерсант Україна" з посиланням на джерела в ДАІ.

За словами джерел, зараз тестуються чотири комплексу для фотофіксації з різними характеристиками - три в Києві і один в Севастополі. Вони зроблені в Китаї, Південній Кореї та спільно зі Словенією. За словами ДАІ, прийнято рішення спочатку розробити відповідну нормативну базу, підготувати громадську думку, і тільки після цього закуповувати обладнання. За розрахунками ДАІ, тільки на першому етапі знадобиться більше 2 тис. таких комплексів, поруч з якими будуть встановлюватися відповідні дорожні знаки.

"На їх придбання та встановлення знадобиться більше 200 млн дол", - сказало джерело в ДАІ. Комлекси будуть розташовані в місцях концентрації ДТП і на ділянках, що потребують підвищеної уваги.

Слід зазначити, що зараз в Україні діють комплекси фото - і відеофіксації "Гарпун". Однак вони не влаштовують ДАІ, оскільки передбачають зупинку автомобіля, втручання інспектора і, відповідно, корупційну складову. У ДАІ пропонують виключити контакт з водієм. Прилади фіксуватимуть перевищення швидкості, виїзд на зустрічну смугу, на заборонний сигнал світлофора, на залізничний переїзд при закритому шлагбаумі, а також рух по пішохідних переходах або тротуарах. Дані будуть направлятися до центрів обробки інформації, після чого власнику транспортного засобу за місцем його проживання буде надіслано повідомлення про штраф, який він повинен буде виплатити або оскаржити. У повідомленні буде вказано номер автомобіля і дата порушення з додатком відповідних фотографій. В разі невиплати інформація буде направлена в Державну виконавчу службу для стягнення штрафу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся