У Франції провели акцію на підтримку Сенцова

У Франції провели акцію на підтримку Сенцова
Фото: акція на підтримку Сенцова у Парижі (Анна Бобирєва)

Французький депутат заявив про необхідність звільнення українських політв'язнів

У Парижі площі Республіки 11 квітня українські студенти провели акцію на підтримку режисера Олега Сенцова та всіх українських політв’язнів. Про це повідомляє РБК-Україна.

Студенти показали перфоменс - облаштували повноцінний знімальний майданчик, розпочали зйомку, асистент режисера вийшла до камери, підняла "хлопавку" і все завмерло.

"Всі учасники акції у двохвилинному "фрізі" продемонстрували - митець не може бути терористом. Без митця процес зупиняється. Тим самим ми закликаємо владу Франції допомогти повернути Олега Сенцова і решту політв’язнів на свої місця", - заявив Нікіта Мєкєнзін, головний організатор акції.

Зокрема, депутат Національної Асамблеї Франції Ніколя Тюркуа зазначив, що українських політв'язнів необхідно звільнити.

 
Фото: акція на підтримку Сенцова у Парижі (Анна Бобирєва)

"Я прийшов сюди, бо добре обізнаний у проблемах між Росією та Україною. Дуже важливо знайти рішення для цих двох країн. І це символічно, що молоді люди можуть знайти таке рішення і боротися за політичного в’язня. Час зупинитися і звільнити політичних в’язнів - таких як Олег Сенцов. Це важливо і для мене, бо, як представник Європи, я розумію, що у нас спільне коріння і ми маємо це зупинити", - сказав після акції депутат Тюркуа.

Зазначимо, що організатори перфоменсу - Українська академія лідерства за підтримки української діаспори.

Зазначимо, що в серпні 2015 року Сенцов був засуджений в Росії до 20 років колонії за звинуваченням у "створенні терористичної угруповання" в окупованому Криму. Він відбуває покарання в колонії в Ямало-Ненецькому автономному окрузі в місті Лабитнангі. 14 травня 2018 року українець оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв'язнів в РФ. Однак 5 жовтня Сенцов був змушений зупинити голодування у зв'язку з загрозою "насильницького годування".

США, Британія, ЄС, Франція, Литва та ряд інших країн неодноразово закликали РФ звільнити Сенцова. Відзначимо, Сенцов став лауреатом премії імені Сахарова за 2018 рік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся