ru ua

У Франції партію Ле Пен звинуватили у зловживанні коштами Європаламенту

У Франції партію Ле Пен звинуватили у зловживанні коштами Європаламенту Фото: Марін Ле Пен (flickr.comEuropean Parliament)

Європарламент оцінює свої збитки в 5 міллінов євро

Ультраправій партії французького парламенту "Національний фронт", лідеркою котрої є Марін Ле Пен, висунули звинувачення у нецільовому використанні коштів Європейського парламенту. Про це з посиланням на власне джерело повідомляє The Associated Press.

Зазначається, що начебто кошти, призначені для оплати роботи парламентських помічників, використовувались для "Національного фронту". Європарламент звинувачує Ле Пен у фіктивному працевлаштуванні двох своїх помічників, котрі не працювали жодного дня у Страсбурзі, проте отримували зарплатню з бюджету ЄП.

Окрім Ле Пен, слідчі також підозрюють інших депутатів партії у використанні помічників для політичної діяльності своєї політичної сили, котрі в той самий час отримували заробітну плату у Європарламенті.

За "зловживання довірою" винуватці можуть отримати штраф у розмірі 375 тис. євро та до трьох років в'язниці. За попередніми підрахунками, ЄП оцінює свої збитки у 5 мільйонів євро.

Нагадаємо, 8 листопада 2017 року стало відомо, що лідера французької політичної партії "Народний фронт" Марін Ле Пен позбавили депутатської недоторканності.