Фракція "Батьківщина" пропонує вдвічі підвищити пенсії для сільського населення

Фракція "Батьківщина" пропонує вдвічі підвищити пенсії для сільського населення
Фото: Сергій Соболєв (Цензор)

Відповідний законопроект вже проходить процедуру реєстрації в парламенті

Фракція "Батьківщина" пропонує вдвічі підвищити пенсії для сільського населення. Про це заявив перший заступник голови фракції Сергій Соболєв журналістам у кулуарах парламенту, передає прес-служба політсили.

Він повідомив, що відповідний законопроект вже проходить процедуру реєстрації в парламенті.

Нардеп також нагадав, що політична сила Юлії Тимошенко не голосувала за зміни до пенсійного законодавства, "тому що там не було передбачено індексації пенсій для сільського населення".

"Із 12 млн пенсіонерів 5 млн – це ті, хто проживає в селі. У сільській місцевості в окремих регіонах кількість пенсіонерів становить до 60% населення. І пенсія є їхнім єдиним заробітком", – зауважив політик.

Для прикладу Соболєв проаналізував ситуацію у Вінницькій області, де проживає 423 тис. пенсіонерів, а середня надбавка до їхніх пенсій становить  лише 123 грн. При цьому працівники великих промислових підприємств і державні службовці отримали надбавку у 2-4 тис. грн, зауважив парламентарій.

"В умовах інфляції, коли зростають ціни на продукти, на комунальні послуги, це питання треба врегулювати першочергово", – наголосив він.

За його словами, аналіз пенсій у Вінницькій області свідчить про те, що неможливо прирівняти пенсії сільського населення до коефіцієнту нарахування пенсій міського населення.

Як пояснив Соболєв, при проведенні пенсійної реформи Тигіпка під час режиму Януковича-Азарова пенсійний стаж для селян, необхідний для нарахування пенсії, був збільшений утричі. Таку саму політику продовжили і в останньому пенсійному законі, додав він.

"Частина пенсіонерів на селі не можуть підтвердити жоден робочий день до 1972 року. У людей не було трудових книжок. Пенсіонери навіть не мали паспортів. Є частина тих, хто не може підтвердити свою роботу після 1990 року. Саме тому пропозиція "Батьківщини" проста – проіндексувати вдвічі пенсію для всіх, хто заробив відповідний стаж на селі", – повідомив народний депутат.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся