Європарламент закликав ЄК не блокувати підписання Угоди про Асоціацію з Україною

Вівторок 25 жовтня 2011 17:31

Фракції Європарламенту узгодили текст резолюції по Україні. Євродепутати незадоволені судовим переслідуванням опозиційних політиків, але закликають Єврокомісію не блокувати підписання Угоди про Асоціацію, повідомляє Deutsche Welle.

Остаточний текст резолюції по Україні став результатом компромісу усіх політичних сил Європарламенту. Переговори з приводу укладання Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною вирішено було не припиняти. Але депутати погодилися, що доля цього документа після його узгодження та підписання має бути поставлена у залежність від поступу Києва на шляху демократизації. З огляду на те, що представники усіх політичних сил погодилися із текстом резолюції, скоріш за все, він буде схвалений і під час голосування, що відбудеться 27 жовтня.

Спершу кожна фракція у Європарламенті запропонувала свій варіант резолюції, голосування щодо якої заплановане на четвер. У вівторок представники фракцій зустрілися для консультацій. Зрештою, політичні сили розділилися на два табори. Представники одного вимагали негайно припинити переговори з Україною з приводу Угоди про асоціацію через вирок і подальші звинувачення колишнього українського прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Представники другого табору наполягали, що переговори з приводу Угоди про асоціацію припиняти не можна, відзначає Deutsche Welle.

За словами Марека Сівця, євродепутата від фракції соціалістів, те, як відбувався судовий процес над Тимошенко та політичні події навколо нього викликали велике незадоволення у Європарламенті. Втім, в інтерв'ю Deutsche Welle депутат наголосив, що його фракція виступала проти припинення переговорів з приводу угоди про асоціацію. "На мою думку немає взаємозалежності між справою Тимошенко та укладанням Угоди про асоціацію", - сказав Сівець.

Більш категорично обіцюють судовий процес над Тимошенко представники Європейського народної партії (ЄНП). Утім, там також виступають проти блокування Угоди про асоціацію. Зокрема, представник ЄНП Елмар Брок в інтерв'ю Deutsche Welle днями висловив переконання, що шанси підписати Угоду про асоціацію до кінця року, як того прагнуть і Брюссель, і Київ, залишаються. "Ця угода є взаємовигідною. Однак ми не можемо забувати, що Євросоюз - це спільнота, яка базується на спільних цінностях. Переслідуючи наші інтереси, ми не можемо, як кажуть, "продавати нашу душу". Ми маємо бачити, що гарантуються якісь мінімальні стандарти правової держави, а опозиція не зазнає систематичних утисків", - наголосив Брок.

Декларація по Україні, узгоджена у вівторок, має важливе значення. Оскільки коли Угода про Асоціацію між Євросоюзом та Україною буде остаточно узгоджена і підписана, розпочнеться процес ратифікації. Голосуватиме з цього приводу і Європейський парламент. Тоді євродепутати повернуться до резолюції і використовуватимуть її як основу для ухвалення рішення "за" чи "проти".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся