Фондові торги в США завершилися 14 січня підвищенням провідних індексів.

Фондові торги в США завершилися 14 січня підвищенням провідних індексів. У плюс провідні індекси вивели високотехнологічні компанії, котирування яких зростали напередодні звітності найбільшого в світі виробника мікросхем для ПК Intel Corp., який надав свої фінансові результати вже після завершення торгової сесії. Проте упевненого зростання на ринку дочекатися не вдалося, оскільки опубліковані макроекономічні новини здебільшого виявилися негативними.
Цінні папери Intel за підсумками торгів додали в ціні 2,5%. Оптимізм з приводу фінансових результатів компанії виправдався: оприлюднена після закриття торгів звітність перевищила очікування експертів. Оптимізм розповсюдився на інші компанії високотехнологічного сектору: акції виробника комп'ютерної техніки International Business Machines (IBM) подорожчали на 1,6%, виробника мікросхем пам'яті Micron Technology - на 2,6%, а виробника мережевого обладнання Cisco Systems - на 1,3%.
Макроекономічні дані при цьому не надали оптимізму учасникам торгів. Гірше за прогнози опинився обсяг роздрібних продажів в грудні 2009 р., що знизився на 0,3% порівняно з попереднім місяцем - до 352,99 млрд дол. Аналітики, навпаки, прогнозували зростання на 0,4%. Не виправдали очікувань і дані з кількості первинних вимог з виплати допомоги з безробіття за тиждень, який завершився 9 січня 2010 р. Кількість вимог збільшилася на 11 тис. - до 444 тис. при прогнозі в 437 тис. Ціни на імпортні товари і послуги в грудні 2009 р. не змінилися порівняно з попереднім місяцем, що збіглося з прогнозами. Ціни на експорт підвищилися на 0,6% (прогноз - зростання на 0,9%).
В той же час запаси вироблених товарів, комплектуючих і напівфабрикатів на складах США в листопаді 2009 р. виросли на 0,4% порівняно з жовтнем 2009 р., повідомило Міністерство торгівлі. Аналітики прогнозували зростання показника на 0,2%. Експерти чекають, що поступове відновлення обсягів товарних запасів на складах після періоду їх масової ліквідації у зв'язку з відсутністю попиту - один з чинників, здатних сприяти оздоровленню економіки.
У лідерах зростання за підсумками торгів опинилася фінансова компанія LaBranche & Co., що займається торгівлею опціонами і ф'ючерсами. Керівництво компанії заявило про досягнення угоди з продажу підрозділів в Нью-Йорку британської Barclays Plc., у зв'язку з чим котирування американської компанії злетіли на 42,1%. Підвищилися котирування і більшості американських банків, включаючи Bank of America Corporation (+1,2%), Citigroup (+0,3%), J.P.Morgan Chase & Co. (+1%) і Wells Fargo (+1,4%). Представники адміністрації Президента США повідомили, що новий податок для банківського сектора торкнеться 50 найбільших фінансових інститутів країни з активами як мінімум 50 млрд дол.
На тлі оптимістичного прогнозу з виручки підвищилися на 5,6% котирування мережі готелів Marriott International. Акції найбільшого в світі виробника програмного забезпечення для бізнесу Oracle Corp. подорожчали на 2,4%, оскільки аналітики Morgan Stanley підвищили свої рекомендації за ними до "вище за ринок".
За підсумками торгів 14 січня 2010 р. індекс Dow Jones підвищився на 29,78 пункту (+0,28%) - до 10710,55 пункту, індекс Nasdaq - підвищився на 8,84 пункту (+0,38%) - до 2316,74 пункту, а індекс S&P - на 2,78 пункту (+0,24%) - до 1148,46 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся