Фондові торги в Японії 25 червня завершилися пониженням індексу Nikkei на 0,72%

Фондові торги в Японії 25 червня 2012 р. завершилися пониженням індексу Nikkei на 0,72% на тлі неспокою інвесторів щодо темпів світового економічного зростання і перспектив розв'язання боргової кризи в єврозоні. Як відзначають аналітики, вся увага гравців ринку в даний момент спрямована на Європу, де на цьому тижні повинні відбутися саміт Євросоюзу, на якому обговорюватимуться питання стабілізації банківського сектору Іспанії, ситуація в Греції, а також низка більш загальних питань, що стосуються функціонування європейських стабілізаційних механізмів, наділення Європейського центробанку наглядовими повноваженнями та ін.

В ході сесії трейдери вважали за краще відмовлятися від вкладень в ризикові активи, вважаючи за краще інвестувати в акції "захисних" секторів. Зростанням котирувань наголосилися телекомунікаційні компанії: акції представників сектору - KDDI і NTT DoСoМo (найбільшого в Японії стільникового оператора) подорожчали на 0,2% і 0,87% відповідно. Сприятливо склалися торги і для фармацевтичного сектору: папери Astellas Pharma Inc. додали в ціні 1,4%, після того як компанія отримала схвалення регулюючих органів Японії на розширення сфери використання препарату Symbicort Trubuhaler (Симбіхорт Трубухалер) для лікування бронхіальної астми у дорослих.

В той же час низхідна динаміка котирувань була зафіксована по акціях японських рітейлеров: папери Isetan Mitsukoshi Holdings Ltd. і J.Front Retailing Co. Ltd. подешевшали на 2,3% і 2,04% відповідно. На сектор чинить тиск обговорення збільшення споживчого податку, що проходить у Японії.

Крім того, скороченням капіталізації в ході торгів наголосилися компанії - представники секторів, що особливо чутливо реагують на макроекономічний фон. Так, за підсумками сесії "просіли" гірничовидобувний і трейдинговий сектори.

Папери японської Nissan Motor Co. подешевшали майже на 3%. Раніше сьогодні компанія повідомила, що спільно з китайськими партнерами побудує в КНР новий завод зі збірки автомобілів, інвестувавши в проект 5 млрд юанів (785 млн дол.). Завод буде побудований в м. Далянь в північно-східній частині Китаю і матиме первинну потужність в 150 тис. автомашин в рік, які випускатимуться під брендом Nissan. Цього цільового показника компанія планує досягти вже до 2014 р.

За підсумками торгів 25 червня 2012 р. індекс Nikkei знизився на 0,72% - до 8734,62 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,27 ієн по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 80,12 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 22 червня закінчилися пониженням індексу Nikkei на 0,29%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся