Фондові торги в Японії 25 серпня завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,54%

НовиниЕкономіка    25.08.2011 - 10:34

Фондові торги в Японії 25 серпня ц. р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,54%. Інвестори були налаштовані позитивно після публікації макроекономічних даних в США. Крім того, оптимізму на ринок додало ослаблення ієни по відношенню до долара, що позитивно позначилося на котируваннях ряду секторів.
Нагадаємо, напередодні Міністерство торгівлі США опублікувало доповідь щодо обсягу замовлень на товари тривалого користування в липні 2011 р., що визначив хід торгового дня. В порівнянні з попереднім місяцем показник виріс на 4%. Результати значно перевершили прогнози аналітиків, які чекали, що цей показник в місячному численні виросте на 2%.
На цьому фоні фінансовий сектор Японії, який постраждав напередодні після рішення рейтингового агентства Moody's знизити суверенний кредитний рейтинг країни до рівня Аа3, продемонстрував скромне зростання. Вартість акцій найбільшого японського банку Mitsubishi UFJ і одного з його основних конкурентів Sumitomo Mitsui збільшилася на 0,3%, тоді як акції Mizuho піднялися в ціні на 0,9%.
Крім того, позитивною новиною для японського ринку акцій стало ослаблення державної валюти по відношенню до долара. Головним чином на неї відреагували автомобілебудівні концерни країни. Зокрема, акції Nissan Motor підскочили в ціні на 7%, а його конкурентів Honda Motor і Mitsubishi Motors - на 5,4% і 3,2% відповідно. Папери найбільшої в світі компанії з виробництва автомобілів Toyota Motor подорожчали на 1,7%.
Значним зростанням в ході сесії наголосилися і представники сировинного сектору. Котирування ведучих нафтодобувних компаній Inpex і JX Holdings підвищилися на 3,3% і 2,9% відповідно. Представникам металургійного сектору також вдалося досягти успіхів за підсумками торгового дня: акції Nippon Steel і JFE Holdings подорожчали на 2,3%.
За підсумками торгів 25 серпня 2011 р. індекс Nikkei підвищився на 132,75 пункту (+1,54%) і склав 8772,36 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня підвищився на 0,3 ієн і склав на закритті торгів 76,87 ієни/дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top