Фондові торги в Японії 1 травня завершилися зниженням індексу Nikkei до мінімуму за 2,5 місяці

Фондові торги в Японії завершилися 1 травня 2012 р. зниженням провідного індексу Nikkei на 1,8% - до 9350,95 пункту - найнижчого рівня за останні 2,5 місяці. Зниження котирувань було обумовлено негативними даними по економіці США і зміцненням ієни, за яких доходи місцевих експортерів скорочуються при конвертації валютної виручки.

Напередодні ринок акцій США закрився в невеликому мінусі після виходу статистичних даних, що вказали на ймовірне уповільнення економічного зростання в поточному кварталі.

Так, індекс ділової активності в обробній промисловості чиказького регіону США (Середній Захід) у квітні несподівано знизився до значення 56,2 пункту порівняно з березневими 62,2 пункту. Крім того, споживчі витрати в США за березень зросли лише на 0,3% у порівнянні з лютневим зростанням на 0,9%.

На Токійській біржі акції корпорації Sony - найбільшого японського постачальника електроніки на закордонні споживчі ринки - подешевшали на 3,9%, а папери провідного виробника рідкокристалічних дисплеїв Sharp обрушилися на 9,3%. Трейдери "покарали" Sharp за прогнозний збиток в 2012-2013 фінансовому році, про який компанія повідомила після закриття торгів 27 квітня 2012 р. Sharp очікує чистий збиток за фінансовий рік, що почався 1 квітня ц.р., у 30 млрд ієн (375 млн дол.). За підсумками минулого року компанія зафіксувала рекордний в своїй історії чистий збиток на суму 376 млрд ієн (4,7 млрд дол.).

Невтішні фінансові звіти також послужили причиною зниження котирувань виробника електронних компонентів TDK Corp. (мінус 6,6%) і постачальника устаткування для напівпровідникової індустрії Tokyo Electron (мінус 8,3%).

Не допомогли японським акціям і останні макроекономічні дані з Китаю. Офіційний індекс менеджерів із закупівель (PMI) в обробному секторі КНР в квітні ц.р. збільшився до 13-місячного максимуму 53,3 пункту, однак не дотягнув до консенсус-прогнозу аналітиків (53,6).

За підсумками торгів 1 травня 2012 р. індекс Nikkei знизився на 169,94 пункту (-1,8%) - до 9350,95 пункту. Курс долара до ієни знизився приблизно на 0,1 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 79,74 ієни/дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся