ru ua

Фондові торги в США 30 березня відкрилися підвищенням провідних індексів

Фондові торги в США 30 березня відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі оприлюднених макроекономічних новин. До початку торгової сесії Міністерство торгівлі США повідомило, що обсяг споживчих доходів в лютому 2012 р. в порівнянні з попереднім місяцем підвищився на 0,2%, а обсяг споживчих витрат збільшився на 0,8%. Інвестори з оптимізмом сприйняли статистику по видатках, побачивши в ній сигнал до того, що внутрішній ринок США відновлюється. Зазначимо, що оприлюднені дані значно розійшлися з прогнозами аналітиків, що чекали зростання обсягу доходів на 0,4%, а витрат - на 0,6%.

Підтвердили позитивну динаміку в американській економіці і оприлюднені дані Reuters і Мічиганського університету, які повідомили, що індекс споживчої довіри в США в березні 2012 р., за остаточними даними, склав 76,2 пункту в порівнянні з 75,3 пункту в лютому ц.р. Аналітики очікували, що остаточне значення індексу за березень ц.р. складе 74,8 пункту.

Публікація макроекономічної статистики, перш за все, відбилася на котируваннях фінансового сектора США: акції Bank of America піднялися в ціні на 0,42%, Citigroup - на 0,41%, JPMorgan Chase - на 0,04%.

Певну підтримку американському фондовому ринку надали і новини з Європи, де за підсумками зустрічі, яка відбулася сьогодні в Копенгагені, міністри фінансів країн єврозони ухвалили рішення збільшити сумарний кредитний потенціал антикризових фондів EFSF і ESM з поточних 500 млрд євро до 800 млрд євро. Особливої важливості ця подія набуває на тлі того, що обстановка в Греції все ще далека від стабілізації. Раніше сьогодні прем'єр-міністр країни Лукас Пападімос не виключив можливості того, що Афінам може знадобитися третій пакет фінансової допомоги від міжнародних кредиторів, якщо прийняті урядом заходи жорсткої економії не дадуть результатів і довіра фінансових ринків не відновиться.

Підвищенням котирувань відзначилися нафтогазові компанії США: акції ExxonMobil і ConocoPhillips подорожчали на 0,45% і 0,55% відповідно слідом за підвищенням ціни на нафту. Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні ростуть, технічно відіграючи своє падіння за попередні два дні.

Станом на 17:10 за київським часом індекс Dow Jones підвищився на 38,37 пункту (плюс 0,29%) - до 13184,19 пункту, індекс S&P - на 3,46 пункту (плюс 0,25%) - до 1406,64 пункту, індекс Nasdaq - на 0,42 пункту (плюс 0,01%) - до 3095,72 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в США 29 березня 2012 р. завершилися зниженням більшості провідних індексів.