Фондові торги в США 27 жовтня закрилися зростанням провідних індексів на 2,9-3,4%

П'ятниця 28 жовтня 2011 10:17

Фондові торги в США 27 жовтня 2011 р. закрилися значним підвищенням провідних індексів на тлі результатів саміту Євросоюзу (ЄС), що відбувся напередодні в Брюсселі. Американські біржі прийняли естафету у бірж Європи, які відіграли торги в "зеленій" зоні. Як повідомлялося, німецький DAX і французький CAC 40 зросли більш ніж на 5% і 6% відповідно.
За підсумками зустрічі європейські лідери погодили деталі плану виходу з боргової кризи. Глави країн ЄС, у тому числі, досягли угоди з приватними кредиторами про добровільну списання 50% від суми боргу за грецькими облігаціями і домовилися збільшити Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF) до 1 трлн євро.
Крім того, позитивно позначилися на торгах і національні макроекономічні новини, які в цілому збіглися із прогнозами експертів. Так, сьогодні Міністерство торгівлі США повідомило, що за попередніми даними, ВВП США в III кварталі 2011 р. виріс на 2,5% порівняно з попереднім кварталом в перерахунку на річний темп (annual rate).
Слідом за Європою в "зеленій" зоні торги відігране американський банківський сектор. Так, папери Bank of America і JPMorgan Chase подорожчали на 9,6% та 8,3% відповідно. Серед компаній, найбільше залежать від економічного зростання, у лідери торгів вийшла металургійна компанія Alcoa і енергетичний концерн General Electric, чиї папери підвищилися в ціні більш ніж на 9%.
Значний вплив на індекси продовжують надавати корпоративні новини. В плюс за підсумками торгів пішли котирування ще однієї з компаній, що відзвітували сьогодні компанії: папери найбільшої американської нафтогазової корпорації ExxonMobil подорожчали на 1% після того, як компанія повідомила, що її чистий прибуток за 9 місяців 2011р. підвищилася на 49% - до 31,66 млрд дол. В той же час конкуренти Exxon Mobil - американська Chevron і CononoPhillips - продемонстрували більш значне зростання вартості акцій (+2,06% і 2,1% відповідно).
За підсумками торгів індекс Dow Jones підвищився на 339,51 пункту (+2,86%) - до 12208,55 пункту, індекс S&P - на 42,59 пункту (+3,43%) - до 1284,59 пункту, індекс Nasdaq - на 87,96 пункту (+3,32%) - до 2738,63 пункту.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся