ru ua

Фондові торги в США 26 серпня відкрилися підвищенням провідних індексів

Фондові торги в США 26 серпня відкрилися підвищенням провідних індексів, де всі три помірно пішли в "зелену" зону.

Обережність інвесторів продиктована як їх довгими очікуваннями рішення Федеральної резервної системи (ФРС) США з питання термінів скорочення програми "кількісного пом'якшення", так і сумнівними макроекономічними даними, оприлюдненими до офіційного відкриття торгової сесії.

Так, до відкриття торгів Міністерство торгівлі США повідомило, що обсяг замовлень на товари тривалого користування в липні 2013 р. знизився на 7,3% порівняно з попереднім місяцем. Ці дані виявилися набагато гіршими за прогнози: аналітики очікували, що в місячному численні показник знизиться на 4%.

Корпоративний фронт також виявився досить мізерним на події, які часто служать ефективними каталізаторами торгових сесій. 26 серпня найяскравішою подією для інвесторів стала покупка американською біофармацевтичною компанією Amgen виробника ліків від раку Onyx Pharmaceuticals Inc. за 10,4 млрд дол. Як пояснила у своєму повідомленні Amgen, ця угода є важливим кроком на шляху розширення переліку її продукції на тлі зниження продажів власних флагманських засобів Aranesp і Epogen, а також швидкого закінчення дії патентів (у 2015 р.) на чотири найбільш популярні препарати, вироблені компанією.

Обсяг угоди став п'ятим за величиною в біофармацевтичної галузі. На цьому тлі котирування Amgen злетіли в ході pre-market торгів більш ніж на 5%. На відкритті сесії ринкова капіталізація Amgen зросла вже на 8,2%, а цінні папери Onyx Pharmaceuticals Inc. підскочили на 5,6%.

Папери кредитних установ США торгувалися за рідкісним винятком в "зеленій" зоні. Так, котирування Wells Fargo просіли на 0,3%, тоді як акції Bank of America виросли в ціні на 0,06%, ринкова капіталізація Morgan Stanley збільшилася на 0,1%.

Нафтогазові компанії продемонстрували висхідну динаміку. Так, котирування ExxonMobil піднялися на 0,1%, ринкова капіталізація ConocoPhillips зросла на 0,3%, а конкуруючої Chevron - на 0,03%. Папери нафтосервісної компанії Schlumberger додали в ціні 0,8%, а її конкурента Halliburton - 1,2%.

Акції золотобивающей Barrick Gold подорожчали майже на 2%, а котирування Freeport-McMoran просіли на 0,3%.

Станом на 17:24 за київським часом індекс Dow Jones підвищився на 22,36 пункту (+0,15%) - до 15032,87 пункту, індекс S&P піднявся на 3,59 пункту (+0,22%) - до 1667 , 09 пункту, індекс Nasdaq виріс на 14,78 пункту (+0,41%) - до 3672,74 пункту.