ru ua

Фондові торги в США 25 квітня 2011 р. завершилися переважно зниженням провідних індексів

Фондові торги в США 25 квітня 2011 р. завершилися переважно зниженням провідних індексів, передає РБК. Трейдери проявляли обережність напередодні публікації важливих макроекономічних новин. Зокрема, вся увага інвесторів звернена до засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США, після якого виступить її голова Бен Бернанке. У рамках прес-конференції він озвучить супровідний коментар і дасть відповіді на виниклі питання. Експерти чекають від ФРС рішень щодо програми "кількісного пом'якшення", яка передбачає викуп держоблігацій на 600 млрд дол., а також рішень по процентних ставках, які на даний момент знаходяться на низькому рівні.

Крім того, продовжують цікавити інвесторів і корпоративні новини. Втім, опубліковані напередодні звіти виявилися не настільки обнадійливими і показали, що компаніям доводиться боротися з усе більшими витратами при веденні бізнесу. Акції американської корпорації Kimberly-Clark, що спеціалізується на товарах широкого вжитку, на закритті торгів опустилися в ціні на 2,74%. Напередодні компанія повідомила, що чистий прибуток в I кварталі 2011 р. знизився на 9,5% і склала 372 млн дол. в порівнянні з 411 млн дол., отриманими за аналогічний період роком раніше. Оприлюднені дані розійшлися з прогнозами ринку, "недотягнувши" до показників, прогнозованих аналітиками. У Kimberly-Clark пояснили отримані результати зростаючими цінами на сировину, які "з'їдають" прибутку від зростання обсягів продажів і коливань курсів валют.

У той же час котирування компаній, що входять у розрахункову базу індексу Nasdaq, демонстрували зростання і змогли підняти біржовий індикатор на 0,2% на тлі гарних фінансових показників виробника карт пам'яті SanDisk. Акції компанії на закритті торгової сесії виросли в ціні на 1,6%.

Відзначимо, що котирування основних представників металургійного сектора пішли на закритті торгів в "мінус", незважаючи на зростання цін на промислові метали. У цьому секторі інвесторів зацікавила угода між однією з провідних золотовидобувних компаній США - Barrick Gold - і її канадським конкурентом Equinox, сума якої досягає 7,7 млрд дол. На тлі інформації про покупку Equinox акції Barrick Gold подешевшали на 6,8%, а її конкурента Newmont Mining - на 2,43%.

За підсумками торгів 25 квітня ц.р. індекс Dow Jones знизився на 26,11 пункту (+0,21%) - до 12479,88 пункту, індекс S & P - на 2,13 пункту (-0,16%) - до 1335,25 пункту, а індекс Nasdaq виріс на 5,72 пункту (+0,20%) - до 2825,88 пункту.