Фондові торги в США 22 серпня завершилися незначним підвищенням провідних індексів

НовиниЕкономіка    23.08.2011 - 08:24

Фондові торги в США 22 серпня 2011 р. завершилися незначним підвищенням провідних індексів на тлі технічного відскоку після розпродажів на попередньому тижні, викликаних невтішною макроекономічною статисткою, яка не змогла розвіяти побоювання інвесторів відносно перспектив зростання американської економіки.
Відзначимо, що за відсутності важливих макроекономічних і корпоративних новин 22 серпня вся увага інвесторів спрямована в майбутнє і зосереджена на виступі глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке, який відбудеться 26 серпня 2011 р. Ринок чекає від ФРС конкретних кроків і подальших заходів по стимулюванню економіки, не дивлячись на те, що американський Центробанк на початку місяця пообіцяв утримувати мінімальну облікову ставку протягом як мінімум двох років.
В ході сесії спостерігалася сильна волатильність, хоча торги проходили на досить сприятливому зовнішньому фоні. В результаті, за підсумками сесії котирування американських банків, що демонстрували значне зростання на відкритті торгів (на рівні 2-3%), перемістилися в "мінус". Папери Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley і Wells Fargo подешевшали на 7,9%, 2,65%, 2,06% і 2,01% відповідно. Обвал котирувань американських кредитних організацій може бути пов'язаний з очікуваннями повторної рецесії в економіці США. Крім того напередодні аналітики повідомили, що керівництву Bank of America, ймовірно, доведеться задуматися про підвищення капіталу, аби відповідати новим, жорсткішим вимогам по банківському регулюванню.
Спекуляції про вірогідний в найближчому майбутньому завершенні громадянської війни в Лівії вселяють деякий оптимізм інвесторам і можуть привести до зниження цін на нафту на тлі можливого відновлення постачань з цієї країни. Тим часом, поки обстановка в Тріполі залишається напруженою, при цьому з Лівії поступають украй суперечливі відомості. На цьому фоні ціни на нафту напередодні демонстрували змішану динаміку. Котирування американських нафтогазових компаній ExxonMobil, Chevron і ConocoPhillips на закритті торгів також продемонстрували змішану динаміку (+0,54%, +0,01% і -0,41%).
За підсумками торгів 22 серпня індекс Dow Jones підвищився на 37,00 пункту (+0,34%) - до 10854,65 пункту, індекс S&P - на 0,29 пункту (+0,03%) - до 1123,82 пункту, індекс Nasdaq - на 3,54 пункту (+0,15%) - до 2345,38 пункту.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top