Фондові торги в США 22 серпня відкрилися підвищенням провідних індексів

НовиниЕкономіка    22.08.2011 - 17:39

Фондові торги в США 22 серпня відкрилися підвищенням провідних індексів слідом за підйомом на європейських біржах, де спостерігався ефект технічного відскоку. Зазначимо, що європейські біржі пішли в "плюс" на тлі зростання котирувань компаній "захисного" сектора (фармацевтичних, комунальних і телекомунікаційних).
Схожа ситуація на відкритті торгів склалася і в США, де попередній торговий день (19 серпня) завершився зниженням провідних індексів на вкрай негативному зовнішньому фоні - опублікованій до цього невтішної макроекономічної статистки, яка не змогла розвіяти побоювання інвесторів щодо перспектив зростання американської економіки.
Сьогодні за відсутністю важливих макроекономічних і корпоративних новин вся увага інвесторів спрямована в майбутнє і зосереджене на виступі глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке, яке очікується 26 серпня ц.р. Інвестори чекають від ФРС конкретних кроків та подальших заходів щодо стимулювання економіки, незважаючи на те, що американський Центробанк на початку місяця пообіцяв утримувати мінімальну облікову ставку протягом як мінімум двох років.
На відкритті торгової сесії котирування американських банків продемонстрували висхідну динаміку. Папери Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley, Wells Fargo піднялися в ціні на 1,58%, 3,18%, 2,37% і 2,18% відповідно.
Спекуляції про ймовірне в найближчому майбутньому завершення громадянської війни в Лівії вселяють певний оптимізм інвесторам і можуть привести до зниження цін на нафту на тлі можливого відновлення постачань з цієї країни. Поки ціни на нафту ростуть, що підігріваються ростом фондових ринків і слабким доларом. Папери американських нафтогазових компаній ExxonMobil, Chevron і ConocoPhillips подорожчали на 2,36%, 2,97% і 2,23% відповідно.
Ціни на золото залишаються високими, що сприятливо позначається на котируваннях Barrick Gold і Newmont Mining (+1,24% і +1,96%).
Станом на 16:37 за київським часом індекс Dow Jones підвищився на 179,14 пунктів (+1,66%) - до 10996,79 пункту, індекс S&P - на 20,05 пунктів (+1,78%) - до 1143,58 пункту, індекс Nasdaq - на 50,62 пунктів (+2,11%) - до 2391,16 пункту.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top