ru ua

Фондові торги в США 20 липня 2012 р. відкрилися пониженням провідних індексів

Фондові торги в США 20 липня 2012 р. відкрилися пониженням провідних індексів на несприятливому зовнішнім тлі, сформованому закриттям азіатських бірж на негативній території і відкриттям Європи в "мінусі". У відсутність макроекономічних новин вся увага інвесторів спрямована на корпоративні новини: провідні європейські та американські компанії продовжують публікувати фінансові результати за перше півріччя і II квартал 2012 р., японські корпорації почнуть активно звітувати з 23 липня.

До відкриття торгової сесії свої фінансові результати вже встигли оприлюднити такі гіганти, як багатопрофільний концерн General Electric і нафтосервісна Schlumberger. Результати GE частково перевершили і частково не дотягли прогнозів аналітиків. Акції GE на відкритті торгів підвищилися в ціні на 1,01% після того, як компанія повідомила про зростання квартального прибутку від операцій, що на 2,5%. У той же час показники компанії по виручці (36,501 млрд дол) виявилися нижче прогнозу аналітиків, що чекали виручки на рівні 36,88 млрд дол. Папери Schlumberger подорожчали на 1,89%.

Після завершення попередньої торгової сесії відзвітували два гіганти комп'ютерної та інтернет-індустрії. Мова йде, зокрема, про найбільшого світового виробника програмного забезпечення Microsoft Corp. і інтернет-корпорації Google. На тлі оприлюднених фінансових результатів котирування Microsoft підвищилися на 0,47%, Google - на 1,60%.

Невдалий фінансовий звіт Xerox не дозволив котируванням компанії перейти на позитивну територію. Показник виручки компанії виявився нижчим за прогнози експертів, і акції компанії на відкритті торгової сесії дешевшають на 2,64%.

В "мінусі" торги стартували для нафтогазових компаній США: капіталізація трьох найбільших гравців галузі ExxonMobil, Chevron і ConocoPhillips скорочується на 1,01%, 0,95% і 1,01% відповідно.

При цьому трейдери продовжують стежити за розвитком ситуації в Європі, де сьогодні відбулася телеконференція Єврогрупи (міністрів фінансів країн єврозони), за підсумками якої було схвалено меморандум про взаєморозуміння з Іспанією, який передбачає отримання країною до 100 млрд євро на рекапіталізацію банківської системи.

Одночасно Європейський центральний банк (ЄЦБ) повідомив, що з 25 липня 2012 р. припинить використання державних облігацій Греції та інших інструментів, забезпечених грецьким урядом, в якості забезпечення по кредитах комерційним банкам. ЄЦБ готовий переглянути своє рішення тільки після того, як стануть відомі підсумки місії "трійки" міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський Центробанк, Міжнародний валютний фонд) в Афінах.

Станом на 16:57 за київським часом індекс Dow Jones знизився на 83,40 пункту (-0,64%) - до 12859,96 пункту, індекс S & P - на 8,61 пункту (-0,62%), до 1367 , 83 пункту, індекс Nasdaq - на 19,54 пункту (-0,66%), до 2946,24 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в США 19 липня завершилися підвищенням провідних індексів.