Фондові торги в США 14 листопада відкрилися боковим рухом провідних індексів

Фондові торги в США 14 листопада 2013 р. відкрилися боковим рухом провідних індексів з тенденцією швидше до зниження. За підсумками попередньої сесії індекси показали впевнене зростання (в середньому на 1%) на тлі публікації у відкритому доступі тез доповіді Джанет Йеллен, заступник голови Федеральної резервної системи (ФРС) США.

Сам виступ Йеллен почався сьогодні в 17:00 за київським часом і став найважливішою подією останніх днів для трейдерів по всьому світу. Тому є дві причини. По-перше, значна частина мови Йеллен буде присвячена долі програми "кількісного пом'якшення" (QE3). По-друге, це не просто інтерв'ю топ-менеджера ФРС, але обговорення комітетом по банкам сенату США її кандидатури на пост глави Федрезерву. Як ймовірний кандидат на цю посаду, має підтримку президента, Йеллен може приступити до обов'язків вже в кінці січня 2014 р.

Напередодні деякі тези сьогоднішнього виступу Йеллен потрапили у ЗМІ.

"Федрезерву ще чимало роботи по стабілізації американської економіки", - йдеться в опублікованих матеріалах.

На думку аналітиків, тепер головною проблемою для Йеллен стане імовірна хвиля критики з боку консервативно налаштованої частини американського істеблішменту. Від того, наскільки вдало вона з цим впорається, в чому залежать і терміни скорочення QE3. Дж.єллен відома як прихильниця як можна більш тривалого збереження QE3 в поточних обсягах. Ця позиція знаходить широку підтримку і серед інвесторів.

Засідання в сенаті почалося в 17:00 за київським часом, однак очікування від нього - сильний, але чи не єдиний позитивний для ринків фактор сьогодні.

Навпаки, в "червону" зону фондовий ринок тягнуть макроекономічні новини. По-перше, це дані по торговому балансу США. Його дефіцит у вересні 2013 р. виріс на 8% в місячному численні і склав 41,8 млрд дол. Багато в чому це обумовлено невеликим зниженням експорту і помітним зростанням імпорту.

Тоді ж (в 15:30 за київським часом) з'явилися дані Мінпраці США за заявками на допомогу з безробіття. Цей показник за 2-8 листопада 2013 р. склало 339 тис. звернень, що на 9 тис. вище прогнозів аналітиків. Крім того, попередні дані за III квартал 2013 р. по продуктивності в несільськогосподарських галузях показали зростання показника на 1,9%. Це трохи вище, ніж у квітні-червні ц.р. (+1,8%), але помітно нижче очікувань аналітиків (+2,2%).

Також на настрої трейдерів могли луною відгукнутися новини з Європи: падіння роздрібних продажів у Великобританії (-0,7% в жовтні 2013 р. до вересня), перехід динаміки ВВП Франції в "червону" зону (-0,1% попередньо за III квартал 2013 р.), нарешті, кілька більш сильне, ніж очікувалося, зниження ВВП єврозони (-0,4% в III кварталі ц.р. в річному обчисленні). Загальну картину не компенсували навіть попередні дані щодо річного зростання ВВП Німеччини за липень-вересень 2013 р. (+1,1% без сезонної прив'язки при очікуваних +0,7%).

Змішаними були і корпоративні новини. Вчора вже після завершення сесії свої результати за III квартал 2013 р. представив телекомунікаційний гігант Cisco Systems. Дохідність на акцію за звітний період перевершила очікування інвесторів, але виручка склала лише 12,1 млрд дол., не виправдавши надій експертів. Компанія також знизила прогнози по прибутку і продажів на поточний квартал. Папери Cisco на 17:15 за київським часом просів на 11,9%.

Сьогодні ж ще до відкриття торгів результати своєї діяльності за липень-вересень 2013 р. опублікували мережа роздрібних магазинів Wal-Mart і медіакомпанія Viacom.

Виручка Viacom за IV фінансовий квартал склала 3,65 млрд дол. проти прогнозованих 3,6 млрд дол. Скоригований прибуток від триваючих операцій на акцію компанії досягла показника 1,55 дол./акція. Результати по прибутку на акцію перевершили прогнози аналітиків, які вважали, що показник складе 1,45 дол./акція. Тим не менш котирування Viacom до 17:15 за київським часом знизилися на 1,9%.

Результати рітейлера Wal-Mart також були опубліковані до офіційного торгового старту нинішнього дня. Вони виявилися набагато менше вражаючими. Аналітики прогнозували, що прибуток на акцію складе 1,13 дол., а показник по виручці досягне 116,81 млрд дол. Реальна прибуток компанії за III финквартал лише трохи перевищила прогнози ринку, в той час як виручка і зовсім виявилася нижче прогнозу. Акції Wal-Mart до 17:15 за київським часом втратили в ціні "лише" 0,2%.

Станом на 17:15 за київським часом 14 листопада 2013 р. індекс Dow Jones знижується на 2,47 пункту (-0,02%) - до 15819,16 пункту, індекс S&P додає 0,46 пункту (+0,03%) - до зростання 1782,46 пункту, а індекс Nasdaq знижується на 10,61 пункту (-0,27%) - до 3954,97 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся