ru ua

Фондові торги в США 13 березня завершилися підвищенням провідних індексів

Фондові торги в США 13 березня завершилися підвищенням провідних індексів на тлі інформації про те, що більшість банків США успішно впоралися зі стрес-тестами, підтвердивши своє "фінансове здоров'я". Федеральна резервна система (ФРС) США оприлюднила результати перевірок на два дні раніше запланованого терміну. Стрес-тести були покликані продемонструвати можливості банків протистояти суттєвим фінансовим шоків і різкого погіршення ситуації в економіці.

На цьому тлі до закриття торгової сесії котирування банківського сектора додали в середньому по 6,3%: акції Bank of America виросли в ціні на 6,26%, Citigroup - на 6,3%, JPMorgan Chase - на 7,03%. На акції останньої кредитної організації могла також вплинути інформація про те, що банк має намір збільшити дивідендні виплати до 0,3 дол. на акцію і запустити програму зворотного викупу акцій на 15 млрд дол

Напередодні відбулося засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) ФРС США, яке визначило подальшу монетарну політику американського Центробанку, не зумівши виправдати надії інвесторів на новий раунд кількісного пом'якшення. За підсумками засідання FOMC повідомив про рішення залишити ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, що прогнозувалося більшістю аналітиків.

Підтримала оптимістичний настрой інвесторів оприлюднена напередодні макроекономічна статистика, зокрема, дані від Міністерства торгівлі країни, яке повідомило про зростання обсягу роздрібних продажів в США в лютому 2012 р. на 1,1% в порівнянні з попереднім місяцем. Щодо лютого 2011 р. загальний обсяг роздрібних продажів в США в лютому 2012 р. виріс на 6,5%.

Помітним зростанням вартості акцій відзначилися американські компанії, пов'язані з видобутком рідкоземельних металів, після того як США, Європейський союз і Японія звернулися до Світової організації торгівлі (СОТ) зі скаргою на Китай. Провідні промислові держави звинувачують Пекін у незаконному обмеженні експорту рідкоземельних елементів, необхідних для високотехнологічних виробництв, оборонної та електронної промисловості, а також для виробництва екологічно чистої енергії. Акції Molycorp виросли в ціні на 3,21%, Rare Earth Ltd. - На 7,71%.

Папери інтернет-компанії Yahoo! на закритті торгів виросли в ціні на 0,41%. Раніше компанія пред'явила позов про захист прав інтелектуальної власності до соціальної мережі Facebook. У заяві вказується, що предметом розгляду є нібито мало місце порушення в цілому 10 патентів Yahoo!, що стосуються надання послуг інтернет-реклами, налаштувань управління конфіденційністю персональних даних, а також деяких аспектів роботи соціальних мереж.

За підсумками сесії 13 березня індекс Dow Jones піднявся на 217,97 пункту (+1,68%) - до 13177,68 пункту, індекс S&P - на 24,86 пункту (+1,81%) - до 1395,95 пункту, індекс Nasdaq - на 56,22 пункту (+1,88%) - до 3032,88 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в Європі 13 березня 2012 р. закрилися зростанням основних індексів на тлі позитивних новин зі Сполучених Штатів і зростання економічної активності в Німеччині.