ua en ru

Фондові торги в США 13 квітня 2012 р. відкрилися зниженням провідних індексів

Фондові торги в США 13 квітня відкрилися зниженням провідних індексів. На ринки впливають корпоративні і макроекономічні новини із США і КНР. Негативній динаміці котирувань сприяють дані Державного бюро статистики Китаю, який повідомив, що ВВП країни в I кварталі 2012 р. зріс на 8,1% у річному вирахуванні. Офіційна оцінка економічного зростання в січні-березні ц.р. виявилась гіршою за очікування аналітиків, що прогнозували зростання китайської економіки до 8,3%.

В той же час на рівні прогнозів аналітиків виявилися дані Міністерства праці США, яке відзвітувало про зростання споживчих цін в березні 2012 р. на 0,3%.

До відкриття торговельної сесії фінансові звіти за I квартал 2012 р. оприлюднили американські банки J.P.Morgan Chase і Wells Fargo. В цілому, показники виявилися вище прогнозів аналітиків. Так, квартальний прибуток Wells Fargo у розрахунку на акцію у звітному періоді склав 0,75 дол. (+12% у річному вираженні), тоді як аналітики в середньому прогнозували прибуток на акцію у розмірі 0,73 дол. J.P.Morgan Chase & Co. відзвітував про виручку за підсумками кварталу на рівні 26,71 млрд дол., у той час як аналітики прогнозували значення показника на рівні 24,4 млрд дол. Незважаючи на гарні фінансові показники, котирування Wells Fargo і J.P.Morgan Chase опустилися на відкритті сесії на 2,5% і 1,5% відповідно.

На негативній території торги відкрилися і для інтернет-гіганта Google, який опублікував звітність за I квартал 2011 р. після закінчення попередньої торговельної сесії. Згідно з матеріалами компанії, чистий прибуток Google виріс на 60,6%. Незважаючи на це, папери компанії подешевшали на 2,1%. Ще одним чинником, який міг вплинути на вартість акцій Google, стало повідомлення компанії про намір провести дроблення акцій.

Деяку розрядку ситуації в Європі може стримувати зниження котирувань, відтіняючи негатив з КНР. Раніше сьогодні представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) на умовах анонімності повідомили, що країни G20, ймовірно, збільшать кредитний потенціал фонду на 400-500 млрд дол., необхідних для боротьби з борговою кризою єврозони. Одночасно член виконавчого комітету Європейського центрального банку (ЄЦБ) Йорг Асмуссен відзначив, що ринок суверенного боргу європейських держав поступово стабілізується, додавши, що ЄЦБ готовий діяти в разі необхідності.

Станом на 16:52 за київським часом індекс Dow Jones знизився на 64,26 пункту (-0,49%) - до 12922,32 пункту, індекс S&P - на 6,17 пункту (-0,44%) - до 1381,36 пункту, індекс Nasdaq - на 15,65 пункту (-0,51%) - до 3040,93 пункту.