ru ua

Фондові торги в США 12 серпня відкрилися зниженням більшості провідних індексів

Фондові торги в США 12 серпня 2013 р., як і очікувалося, відкрилися зниженням більшості провідних індексів. Невисока активність інвесторів була викликана як відсутністю вагомих корпоративних новин, так і сезонною специфікою.

Як відзначають аналітики, серпень зарекомендував себе як місяць просідання фондових бірж, скорочення обсягів торгів і уповільнення активності трейдерів. Так, тільки за минулий тиждень серпня провідні американські індекси в середньому втратили по 1%.

Також суттєвий вплив на вповільнення темпів торгів надає відсутність вагомих корпоративних новин. Сезон корпоративної звітності, який служив ефективним драйвером і підігрівав апетити інвесторів, плавно добігає кінця: більше 90% компаній у складі індексу "широкого ринку" S&P 500 вже відзвітували за підсумками II кварталу 2013 р.

Занепокоєння інвесторів частково пов'язане з невизначеністю щодо подальшої політики Федеральної резервної системи (ФРС) США в питанні термінів скорочення програми "кількісного пом'якшення". Як вже неодноразово відзначали представники ФРС, цей крок буде в першу чергу мотивований станом американської економіки.

Сьогодні інвестори очікують доповіді Міністерства фінансів США, яке оприлюднить дані по дефіциту бюджету США в липні 2013 р. і повідомить, як змінився цей показник у порівнянні з липнем 2012 р.

Сьогодні увазі гравців при завершенні торгів будуть представлені два звіти: виробника і продавця одягу American Apparel і мережевої компанії Dillard's. Акції American Apparel на відкритті торгів подорожчали більш ніж на 2%, а котирування Dillard's знизилися на 0,5%.

На руку високотехнологічної Apple зіграло рішення регулятора, який заборонив конкуруючій Samsung імпортувати і продавати деякі з її продуктів, що порушують патентні права виробника iPhone. На відкритті торгів акції Apple піднялися в ціні на 1,5%.

Банківський сектор відзначився низхідною динамікою. Акції Wells Fargo подешевшали на 0,1%, котирування Bank of America опустилися на 0,3%, а ринкова капіталізація Morgan Stanley скоротилася на 0,8%.

Нафтогазові компанії також опинилися в "червоному" полі. Акції ExxonMobile знизилися в ціні на 0,7%, ринкова капіталізація Conoco Phillips скоротилася на 0,8%, а папери Chevron подешевшали на 0,5%. Котирування акцій нафтосервісної Schlumberger опустилися на 0,3%, а її конкурента Halliburton - на 0,5%.

Станом на 17:10 за Києвом індекс Dow Jones знизився на 30,25 пункту (-0,20%) - до 15395,26 пункту, індекс S&P - на 2,91 пункту (-0,17%) - до 1688,66 пункту, індекс Nasdaq, навпаки, підвищився на 4,30 пункту (+0,12%) - до 3664,87 пункту.