Фондові торги в Європі 31 липня 2012 р. завершилися зниженням основних індексів

Торги на європейських фондових ринках 31 липня 2012 р. завершилися зниженням основних індексів. Причиною песимізму інвесторів стали слабкі показники звітності низки найбільших європейських компаній, включаючи швейцарський банк UBA AG, британський нафтогазовий концерн BP PLC і деяких інших, а також неясні перспективи подальших дій Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Нагадаємо, що минулого тижня глава ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що Європейський центробанк зробить все можливе в рамках його повноважень для порятунку євро. Експерти відзначають, що інвестори інтерпретували слова Драгі як натяк на можливий масовий викуп банком боргових зобов'язань. Проте в даний час на ринку домінує скептичне ставлення до можливого втручання ЄЦБ. Крім того, інвестори насторожено поставилися до заяв анонімного джерела в німецькому Бундесбанку, яке дало зрозуміти, що Центральний банк ФРН критично оцінює можливість масового викупу Європейським центральним банком боргових зобов'язань.

Увага експертів прикута до повідомлень від Федеральної резервної системи (ФРС) США і ЄЦБ. Очікується, що 1 серпня ФРС оголосить свою оцінку економіки США і про свої можливі дії, а 2 серпня ЄЦБ може повідомити про нові заходи зі стимулювання економічного зростання.

На цьому тлі кращі результати показав фондовий ринок ФРН. Необхідно відзначити зростання вартості цінних паперів фармацевтичної і хімічної компанії Bayer AG на 1,2%. Концерн підвищив прогнози річного прибутку через зростання попиту на свої продукти для сільського господарства. Найбільший німецький рітейлер Metro AG подорожчав на 3%.

Автомобільний концерн Daimler AG подорожчав на 1,55%. У лідерах зростання на торгах ФРН виявилися цінні папери виробника мікропроцесорів і супутньої електроніки Infineon Technologies AG, які подорожчали на 6,53%. Результати торгів цінними паперами німецького фінансового сектора менш сприятливі. Другий за величиною банку Німеччини Commerzbank AG подорожчав на 0,40%, його конкурент і провідний німецький банк Deutsche Bank AG - на 0,12%, страхова компанія Allianz SE подешевшала на 0,02%.

У Франції цінні папери фінансового сектора закінчили торги в "червоній зоні". Найбільший французький банк BNP Paribas SA подешевшав на 3,25%, його основний конкурент Societe Generale SA став абсолютним аутсайдером торгів і втратив 3,61%, а замикає трійку найбільших банків Credit Agricole SA подешевшав на 2,43%. У лідерах зростання на торгах у Парижі виявилися цінні папери виробника устаткування для мобільного зв'язку Alcatel-Lucent SA, які виросли на 6,89%. Крім того, необхідно відзначити зростання на 1,39% автоконцерну Peusgeot SA.

У Великобританії інвестори продавали цінні папери банків і інших фінансових організацій. Зокрема, банк Barclays PLC подешевшав на 1,5%, Royal Bank of Scotland Group PLC втратив 3,8%, банківський холдинг HSBC Holdings PLC подешевшав на 1,7%. Необхідно також відзначити падіння вартості цінних паперів нафтовидобувного концерну BP PLC, яке склало 4,4%. Компанія оголосила про списання активів на суму майже 5 млрд дол. В "зеленій зоні" завершилися торги цінними паперами гірничодобувних компаній. Виробник кольорових металів Xstrata PLC додав 0,4%, Vedanta Resources PLC показала зростання на 5,2%. Лідери галузі Rio Tinto PLC і BHP Billiton PLC закінчили день різноспрямовано. Якщо Rio Tinto PLC вдалося закінчити день із зростанням вартості на 0,32%, то BHP Billiton PLC подешевшала на 0,59%.

У Швейцарії аутсайдером торгів став банк UBS AG, чиї цінні папери подешевшали на 5,86%. В "червоній зоні" завершилися торги цінними паперами іншого найбільшого швейцарського банку Credit Suisse Group AG. Вони втратили 1,01% своєї вартості.

За підсумками торгів 31 липня 2012 р. британський індекс FTSE 100 втратив 58,35 пункту (-1,02%) і склав 5635,28 пункту, німецький індекс DAX знизився на 1,80 пункту (-0,03%) - до 6772,26 пункту. Французький CAC 40 втратив 29,05 пункту (-0,87%) і досяг позначки 3291,66 пункту, швейцарський SMI втратив 3,11 пункту (-0,05%) - до 6399,27 пункту, голландський AEX втратив 2,18 пункту (-0,66%) і склав 326,47 пункту. Загальноєвропейський індекс "блакитних фішок" FTSE Eurofirst 300 за підсумками сесії додав 0,90% і зупинився на позначці 1063,35 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся