Фондові торги в Європі 28 червня відкрилися пониженням індексів напередодні саміту ЄС

Фондові торги в Європі 28 червня 2012 р. відкрилися пониженням провідних індексів напередодні дводенного саміту Євросоюзу (ЄС), де обговорюватимуться заходи боротьби з бюджетно-борговою кризою. Зокрема, учасники саміту обговорять підготовлений головою Європейської ради Херманом Ван Ромпєєм, головою ЄЦБ Маріо Драгі і головою Єврокомісії Жозе Мануелом Баррозу покроковий сценарій ("дорожню карту") для розвитку економіки зони євро на 10 років вперед.

Варто відзначити, що саміт стартує в атмосфері скепсису. Як повідомило раніше сьогодні джерело в німецькому уряді, учасники саміту обмежаться обговоренням робочих питань по розподілу обов'язків у сфері банківського нагляду у валютному блоці і не ухвалять кардинальних рішень, що стосуються, наприклад, наділення ЄЦБ наглядовими повноваженнями.

Раніше американський інвестор-мільярдер Джордж Сорос попередив, що нездатність європейських лідерів вжити рішучих заходів по боротьбі з кризою може привести до краху євро.

У плюсі почали торгову сесію британські енергетичні компанії. Так, акції британської газової компанії BG Group дорожчають на 0,56%, BP - на 0,31%. Також у "зеленій" зоні торгуються європейські автовиробники, наприклад, папери німецьких Daimler і BMW вже виросли в ціні на 1,36% і 0,14% відповідно.

Акції французької сервісної компанії Veolia Environnement, що спеціалізується на переробці відходів, наданні комплексу водовідведення та ін., дорожчають на 2,35%, після того як компанія оголосила про продаж водоочисного бізнесу у Великобританії за 1,9 млрд дол.

Власник другої за розміром мережі супермаркетів у Великобританії Debenhams почав торгову сесію падінням котирувань на 1,74% після пониження прогнозу по прибутку на 2012 р.

Незадовго після початку торгів були опубліковані дані по рівню безробіття в Німеччині в червні 2012 р. Як стало відомо, даний показник не змінився в порівнянні з переглянутими даними за травень і склав 6,8%, тоді як аналітики прогнозували зниження безробіття до 6,7%.

Також сьогодні очікується публікація остаточних даних по ВВП Великобританії в I кварталі 2012 р.

Станом на 11:18 за київським часом британський індекс FTSE 100 знизився на 33,27 пункту (-0,60%) - до рівня 5490,65 пункту, німецький індекс DAX - на 57,90 пункту (-0,93%) - до 6171,09 пункту, французький CAC 40 - на 21,25 пункту (-0,69%) і склав до 3041,87 пункту, швейцарський SMI - на 13,33 пункту (-0,22%) - до 5983,20 пункту.

Нагадаємо, європейський ринок акцій 27 червня закрився зростанням індексів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся