Фондові торги в Європі 13 листопада відкрилися зниженням провідних індексів

Фондові торги в Європі 13 листопада відкрилися зниженням провідних індексів. Європейські інвестори, як і їх колеги по всьому світу, шукають відповідь на головне питання: коли ж Федеральна резервна система (ФРС) США зробить перші кроки по скороченню програми "кількісного пом'якшення".

Якщо раніше інвестори схилялися до того, що слабкі темпи відновлення американської економіки дозволять ФРС США почати урізання стимулюючих заходів не раніше весни 2014 р., то останнім часом упевненість в цьому сильно ослабла. Досить вражаючі макроекономічні дані по ринку праці США і показником ВВП можуть, на думку інвесторів, підштовхнути ФРС США з першим крокам, спрямованим на зменшення QE3. До наступного засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) ФРС США залишається всього місяць: воно завершиться 18 грудня 2013 р. Тепер все більше фахівців вірять, що QE3 може бути урізана за підсумками цієї зустрічі.

На цьому тлі просідання продемонстрували і американські біржі. За підсумками попередньої торгової сесії, що завершилася напередодні, два з трьох провідних індексів пішли в помірний мінус, відзначившись незначним зниженням у межах 0,2-0,3%. Індекс Nasdaq майже не змінився, додавши лише 0,13 пункту. Побоювання щодо подальшої політики ФРС вплинули і на азіатських трейдерів. За підсумками торгів в Японії від 13 листопада провідний японський індекс Nikkei знизився на 0,15%, опустившись до позначки 14567,16 пункту.

На фронті макроекономічних новин увага інвесторів сьогодні приверне публікація доповіді з безробіття у Великобританії від Міжнародної організації праці. Аналітики очікують, що рівень безробіття у вересні не зміниться, залишившись на рівні 7,7%. Число звернень за допомогою, згідно з прогнозами, скоротиться на 35 тис., що трохи нижче показника минулого місяця, коли кількість звернень зменшилась на 41,7 тис. Також інвестори з нетерпінням чекають публікації останніх даних з промвиробництва в єврозоні за вересень від Eurostat. Очікується, що в річному численні показник не зміниться, а в місячному - знизиться на 0,3%.

Котирування французької газової та енергетичної групи GDF Suez зросли на 0,05%. Трохи раніше компанія заявила, що її прибуток за 9 місяців скоротилася на 0,3% - до 59,6 млрд євро.

Данська компанія A.P. Moller-Maersk Group, відома здебільшого своїм транспортним бізнесом, навпаки, покращила власний прогноз по прибутку на рік, заявивши, що тепер очікує чистий прибуток у розмірі 3,5 млрд дол. Більш ранній прогноз припускав чистий прибуток на рівні 3,3 млрд дол. Прибуток компанії за III квартал склав 1,2 млрд дол., що виявилося вище прогнозованого показника в 1,09 млрд дол. Позитивна звітність, безсумнівно, матиме благотворний вплив на котирування компанії.

Датська пивоварна компанія Carlsberg повідомила про скорочення операційного прибутку за підсумками III кварталу на 4,5%, а також знизила прогноз по продажах на російському ринку. Незважаючи на ці новини, паперу Carlsberg подорожчали на 1,4%.

Станом на 12:22 мск 13 листопада британський індекс FTSE 100 знизився на 36,86 пункту (-0,55%) - до 6689,93 пункту, німецький DAX знизився на 23,58 пункту (-0,26%) - до 9052,90 пункту, французький CAC 40 знизився на 10,55 пункту (-0,25%) - до 4253,23 пункту, а швейцарський SMI - на 15,55 пункту (-0,19%) - до 8245,76 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся