Fitch прогнозує зростання світової економіки в 2017-2018 року

Fitch прогнозує зростання світової економіки в 2017-2018 року
Фото: Fitch поліпшив прогноз для світової економіки

У 2018 зростання економіки досягне пікового значення з 2010 року

Зростання світової економіки в 2017 році складе 2,9%, а в наступному - прискориться до найвищого показника з 2010 року - 3,1%. Про це йдеться в глобальному економічному прогнозі (GEO) міжнародного рейтингового агентства Fitch.

"Більш швидкі темпи зростання в цьому році відображають синхронне поліпшення як у країнах з розвиненою ринковою економікою, так і в країнах, що розвиваються. Макроекономіка і зміцнення ринків праці сприяють зростанню попиту в розвинених країнах, в той час як поліпшення на ринку житла в Китаї, яке триває з 2015 року, і відновлення з початку 2016 року цін на сировинні товари викликало пожвавлення попиту на ринках, що розвиваються", - заявив головний економіст Fitch Брайан Култон.

За прогнозами аналітиків агентства, самі сильні позитивні зміни з моменту виходу останнього прогнозу в березні відзначаються в єврозоні.

"Тут більш сильні внутрішні дані, покращується зовнішній попит і підвищена впевненість у тому, що програма кількісного пом'якшення ЄЦБ (QE) прискорила активність і призвела до перегляду прогнозу зростання економіки єврозони в 2017 році, на 0,3 п.п. до 2%. Також помітний недавнє зростання світової торгівлі", - йдеться в повідомленні.

Fitch зазначає, що зростання попиту в найбільших країнах, що розвиваються, в 2017 році різко прискорився. Що стосується США, то в агентстві вважають, що політичний підхід до реформування торговельних відносин досі не перейшов до агресивних односторонніх заходів.

"Однак відсутність значного прогресу на сьогоднішній день при узгодженні конкретних заходів податкової реформи підвищує ризик того, що фіскальна політика США не може бути ослаблена настільки, наскільки це очікувалося в нашому базовому прогнозі", - зазначає агентство.

Зміна фіскальної політики також вплинуло на зростання в країнах з розвиненою економікою, що призвело до поліпшення короткострокового прогнозу.

"Податково-бюджетна політика з 2016 року стала пом'якшуватися в США і єврозоні після істотного посилення в 2011-2015 роках. Аналіз Fitch показує, що ці зміни мали значний вплив на динаміку зростання в країнах з розвиненою економікою і, схоже, будуть сприяти подальшому прискоренню зростання протягом наступних кількох років", - вважає агентство.

Нагадаємо, Fitch погіршило прогноз зростання ВВП України на 2017.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся