ua en ru

ФГВФО розкрив схему виводу 1,1 млрд грн з "Авант-Банку" перед банкрутством

ФГВФО розкрив схему виводу 1,1 млрд грн з "Авант-Банку" перед банкрутством Фото: гривні (flickr.com/ssu)

Службові особи видавали кредити компаніям, які потім оголошували банкрутами

Виведення коштів з ПАТ "Авант-Банк" напередодні визнання його неплатоспроможним відбувалось через схеми кредитування пов’язаних з банком осіб. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Для того аби приховати злочину діяльність боржників та їх спільників у банку, відбувалось викрадення та свідоме знищення банківських документів, а самі позичальники визнавались банкрутами", - йдеться в повідомленні прес-служби.

ФГВФО розкрив схему виводу 1,1 млрд грн з "Авант-Банку" перед банкрутством

У ФГВФО зазначили, що всупереч інтересам банку та без реального аналізу кредитоспроможності позичальників, службові особи ПАТ "Авант-Банк", видали кредити 12 компаніям на суму 601, 95 млн грн, а в подальшому взагалі ініціювали процедуру банкротства цих компаній. Заборгованість за вказаними кредитами, станом на 12 квітня 2017 року, складала 1141,37 млн грн.

За даними ФГВФО, загальна балансова вартість активів ПАТ "Авант-Банк" на момент затвердження ліквідаційної маси склала 1954,06 млн грн, при цьому ринкова вартість активів склала 703,1 млн грн, та виявилась в 2,8 разів нижчою ніж "ціна на папері". Загальна сума акцептованих кредиторських вимог банку складає 1385,95 млн грн, станом на теперішній час погашення вимог не відбувалось.

Вкладникам банку станом на 1 вересня 2018 року виплачено 517,24 млн грн. Кредитний портфель юридичних осіб "на папері" складає 1446 млн грн, а його ринкова вартість складає 383,56 млн грн.

Нагадаємо, Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у лютому 2016 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Авант-Банк".