ru ua

У ФГВФО очікують до вересня виплатити 95% за депозитами "Дельта банку"

У ФГВФО очікують до вересня виплатити 95% за депозитами "Дельта банку" Фото: "Дельта банк"

За першим траншем виплачено уже 3,4 млрд грн

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) очікують, що до вересня 2015 р. буде сплачено 95% від загальної суми гарантованої компенсації вкладникам по депозитах збанкрутілого "Дельта Банку". Про це в ефірі Радіо Вести заявив заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик, передає кореспондент РБК-Україна.

"Перший транш охоплює безстрокові вклади, тобто всі картковий та поточні рахунки і строкові вклади, термін дії яких закінчився до дати початку тимчасової адміністрації, тобто до 3 березня включно. Вчора було прийнято рішення виконавчої дирекції про початок виплат по другому траншу - це вже з 4 по 25 березня включно. Як тільки будуть виплачені, принаймні, 60-70%, буде третій транш. Я думаю, що буде ще четвертий транш у межах тимчасової адміністрації. Тимчасова адміністрація буде тривати до перших чисел вересня і протягом тимчасової адміністрації ми очікуємо, що буде виплачено приблизно 12 млрд грн. Тобто вже на стадії ліквідації залишиться приблизно 1,5 млрд грн... Я думаю, відсотків 90-95% однозначно будуть виплачені", - заявив Оленчик.

Він також зазначив, що на сьогоднішній день за першим траншем виплачено уже 3,4 млрд грн.

"Починаючи з 11 червня там почали виплати в межах так званого першого траншу, який становить приблизно 5 млрд, і на даний момент за цим першим траншем виплачено уже 3,4 млрд грн", - сказав він.

Представник ФГВФО також розповів з приводу ситуації з іншими збанкрутілими банками.

"За "Надра банку" можу сказати, що на даний момент вже виплатили майже 85% всіх сум, що підлягали відшкодуванню. По VAB банку - 92%. З "Фінансовою ініціативою" поки рано говорити, тому що нещодавно цей банк було нам передано. Ми готуємося до запуску виплат, але і там все буде добре", - Оленчик.

Нагадаємо, вкладникам "Дельта банку" виплачують гроші через 4 банки ("Укргазбанк", "Приватбанк", "Укрексімбанк" і "Ощадбанк").