ФГВФО відсудив у Ощадбанку 459 млн гривень активів банку-банкрута

Четвер 26 жовтня 2017 10:22
ФГВФО відсудив у Ощадбанку 459 млн гривень активів банку-банкрута
Фото: "Ощадбанк" програв суд на 0,5 млрд гривень (deltabank.com.ua)

Суд визнав договору застави нікчемними

Фонд гарантування вкладів відсудив у державного "Ощадбанку" 459 млн гривень застави неплатоспроможного "Дельта Банку". Про це повідомляє прес-служба фонду.

Як повідомляється, Київський апеляційний господарський суд 19 жовтня 2017 встановив, що договір, згідно з яким зазначені активи були передані в заставу "Ощадбанку", укладений всупереч вимогам закону, а також обмежень, які існували в період проблемності банку. У зв'язку з цим, такий договір визнаний судом недійсним.

Згідно з матеріалами суду, договір застави від 25 лютого 2015 року визнаний недійсним.

Крім того, застосовані наслідки недійсності правочину шляхом припинення в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна приватного обтяження на користь ПАТ "Ощадбанк" щодо майна (майнових прав) ПАТ "Дельта Банк" і вилучена відповідна запис.

Також держбанк зобов'язали утриматися в майбутньому від вчинення дій, пов'язаних з реєстрацією нової обтяжень майна "Дельта Банку".

Нагадаємо, Верховний суд скасував рішення Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) по справі №757/22651/15-ц за позовом Ощадбанку до Миколі Лагуна і залишив у силі рішення перших двох інстанцій, згідно з яким з Лагуна як з поручителя за зобов'язаннями Дельта Банку за договорами про коррахунках було стягнуто 111,8 млн доларів, 12,45 млн євро і 948 млн грн заборгованості.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся