ru ua

Феросплавні підприємства змушені боротися за ринки збуту, - учасник ринку

Феросплавні підприємства змушені боротися за ринки збуту. Таку думку РБК-Україна висловили декілька учасників ринку

"У зв'язку з прийняттям Кабміном постанови про підтримку електрометалургійної галузі і подальшим підписанням меморандуму про взаємодію між урядом і керівництвом феросплавних підприємств, до речі, з досить жорсткими умовами для ферросплавщиков, вдалося відновити роботу простоюють з грудня 2012 двох заводів: Запорізького і Стаханівського" - сказав виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА) Сергій Кудрявцев.

"Завдяки запуску з березня місяця Стахановського і Запорізького заводів феросплавів, відразу була знижена соціальна напруженість у містах, де ці підприємства розташовані", - додав Кудрявцев.

Разом з тим, надання феросплавним заводам економічно обгрунтованих тарифів надмірно затягнулося: з моменту, коли було дано письмово доручення Президента України "вжити заходів з розробки та впровадження справедливих тарифів для великих електрометалургійних підприємств України" і до моменту підписання "Меморандуму порозуміння" пройшло 6 місяців.

"Було втрачено час, протягом якого відбулися негативні зміни кон'юнктури ринку: продовжилося зниження попиту на сталь на внутрішньому і міжнародному ринках. Відповідно, впав попит на феросплави. Упустити ринки збуту легко, відновити їх набагато складніше. Вдвічі складніше повернутися на ринки в період падіння попиту свою нашим підприємством продукцію. Тобто паралельно із запуском виробництва ми змушені в буквальному сенсі відвойовувати ринки збуту феросплавів "- стверджує голова правління Запорізького заводу феросплавів Павло Кравченко.