Федеральна резервна система США зберегла базову облікову ставку в діапазоні 0 - 0,25%

Середа 25 квітня 2012 20:04

Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0 - 0,25% річних, йдеться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC), що завершився сьогодні . Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.

ФРС залишила незмінним свій прогноз, згідно з яким базова ставка, швидше за все, буде залишатися "на виключно низьких рівнях", принаймні до кінця 2014 р. ФРС утримує ключову ставку (так звану ставку по федеральних фондах) практично на нульовому рівні з грудня 2008  р.

За підсумками засідання 24-25 квітня ФРС не прийняла нових рішень, відзначивши в той же час, що продовжує стежити за розвитком економічної ситуації в країні. ФРС відзначила "помірне поліпшення" економічної ситуації в країні, зокрема зменшення рівня безробіття.

У той же час, говориться у звіті, істотний ризик представляють такі проблеми, як боргова криза в Європі, а також стан справ на ринку нерухомості. Підвищився рівень інфляції, відзначає ФРС "викликаний зростанням цін на енергоносії і не зробить серйозного впливу на зростання цін". Прогноз по довгостроковій інфляції "залишається сприятливим".

За збереження надм'якої грошово-кредитної політики проголосували 9 з 10 членів FOMC. Проти виступив президент Федерального резервного банку Річмонда Джеффрі Лекер, який не бачить необхідності утримувати ставки на мінімальному рівні протягом такого тривалого періоду (до кінця 2014 р.).

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся