ru ua

Фармкомпанію Servier визнали винною у приховуванні побічних ефектів препарату, - Guardian

Фармкомпанію Servier визнали винною у приховуванні побічних ефектів препарату, - Guardian Фото: ліки Mediator (twitter.com)
Автор: РБК-Україна

Суд Франції оштрафував одну з найбільших фармацевтичних компаній країни Servier на 2,7 мільйона євро, визнавши її винною в обмані і ненавмисному вбивстві через ліки проти діабету Mediator, які спричинили смерть близько 2 тисяч осіб.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на рішення суду.

Суд встановив, що компанія приховала потенційно смертельно побічні ефекти.

Крім того, колишній виконавчий директор Servier Жан-Філіп Сета був засуджений до чотирьох років тюремного ув'язнення умовно, а французьке агентство з ліків було оштрафовано на 303 тисячі євро.

Видання зазначає, що препарат Mediator був зареєстрований як засіб для лікування діабету, але його широко прописували як засіб для придушення апетиту, щоб допомогти людям схуднути. Його активна хімічна речовина відома як Benfluorex.

За даними міністерства охорони здоров'я Франції, застосування Mediator викликало пошкодження серцевого клапана, в результаті чого загинуло не менше 500 осіб, проте, як вказує The Guardian, за даними інших досліджень, число загиблих складає близько 2 тисяч. Ще тисячі пацієнтів, які приймали цей препарат, отримали серйозні захворювання серцево-судинної системи.

"Не дивлячись на те, що вони знали про ризики, яким піддавали протягом багатьох років, ... вони (Servier, ред.) ніколи запобігали цьому і тому винні в обмані", - заявила голова кримінального суду Сільві Дауніс.