Facebook виявив інтерес до активів BlackBerry

Середа 30 жовтня 2013 09:09
З'ясувалося, що минулого тижня керівництво BlackBerry відвідало Каліфорнію, щоб зустрітися з представниками Facebook і обговорити умови можливої угоди між двома технологічними корпораціями. Про це передає телеканал "Росія-24".

З'ясувалося, що минулого тижня керівництво BlackBerry відвідало Каліфорнію, щоб зустрітися з представниками Facebook і обговорити умови можливої угоди між двома технологічними корпораціями. Про це передає телеканал "Росія-24".

Як повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела, компанія, що володіє найбільшою в світі соціальною мережею, висловила свій інтерес щодо активів канадського виробника смартфонів.

Поки не ясно, чи має намір керівництво Facebook насправді пропонувати угоду переживає кризу BlackBerry: представники обох корпорацій відмовилися коментувати що з'явилися в пресі чутки.

Тим не менш, зустріч представників двох компаній може означати, що Facebook має намір випускати свої власні смартфони, що здається цілком слушним, враховуючи темпи зростання даного сегменту, а також колосальну рекламну виручку соціальної мережі від мобільної реклами.

Поглинувши канадського виробника, Facebook змогла б продавати свої телефони безпосередньо користувачам соціальної мережі. Однак директор компанії Марк Цукерберг у своїй публічній заяві зазначив, що він вважає таку стратегію невірною.

Так чи інакше, в BlackBerry в будь-якому випадку є активи, що привертають увагу багатьох потенційних покупців. До них можна віднести вагомий портфель патентів в області телекомунікацій та мобільних обчислень. За попередніми оцінками, він може коштувати близько 2-3 млрд дол., а код і права на захищену систему обміну повідомленнями оцінюються в 3-4,5 млрд дол. Крім того, у компанії залишилися готівкові кошти і ліквідні інвестиції на суму близько 3 млрд дол.

Нагадаємо, що після кількох невдалих років, протягом яких канадський виробник поступався все більшу частку ринку конкурентам, таких як Apple і Samsung Electronics, в серпні цього року керівництво BlackBerry офіційно виставив компанію на продаж.

II квартал 2013 р. виробник смартфонів завершив з чистим збитком у розмірі 965 млн дол. проти 229 млн дол. роком раніше. Крім того, до кінця року йому належить списати до 1 млрд дол. (така вартість не проданих компанією телефонів) і скоротити штат на 40%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся